www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Project Scorpio: Microsoft poodhaluje novou generaci konzolí

Project Scorpio: Microsoft poodhaluje novou generaci konzolí
, , aktualita
Na konferenci E3 se mluví jen o hrách a o hrách, Microsoft ale přichází i s novinkami na straně hardwaru. Poodhaluje totiž první detaily o nově chystané herní konzoli s označením Project Scorpio.reklama
Microsoft si s novou generací konzolí vytyčil velké cíle, další Xbox má přijít s tak velkým výkonem, že utáhne hry ve 4K rozlišení a také se na konzoli budou moct hrát hry ve virtuální realitě. Project Scorpio je sice jen hudbou budoucnosti, ale Microsoft prozradil první detaily.

Project Scorpio zapadne do řady Xbox, to znamená, že bude kompatibilní se všemi hrami pro Xbox a také s příslušenstvím. Hry pro Project Scorpio by měly být zpětně kompatibilní i pro starší konzole, takže se uživatelé Xboxu One nemusejí bát.
Xbox One


Cíl nové konzole je jasný - renderovat obraz ve 4K rozlišení při minimální snímkovací frekvenci 30 fps. To ale znamená obrovskou spoustu výkonu, Microsoft v tomto případě chce znova sáhnout po osmijádrovém procesoru a dále po grafické kartě, která bude disponovat výkonem 6 TFLOPS.

Takový výkon je momentálně těžko dosažitelný i s grafickou kartou jako NVIDIA GTX 980 Ti. Bude tedy zajímavé sledovat, s jakým hardwarem Microsoft přijde, když slibuje, že konzole nabídne "prémiové hraní". Podle mnohých odhadů bude Microsoftu trvat minimálně rok, ale spíše mnohem déle, než Project Scorpio pošle na trh.

Příchod další generace konzolí bude stěžejní pro rozvoj virtuální reality. Současná konzolová generaci má na VR nízký výkon, přičemž konzolové hry pokrývají velkou část trhu s hrami. Normálně vývojáři vyvinou jednu verzi hry pro PC a jednu pro konzole. Pokud ale konzole nebudou mít na VR dost výkonu, utíká jim potenciálně velká část výdělku.

Zdroj: Kit Guru
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář