www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Projekt Loon od Googlu je blízko vypuštění tisíců balónů

Projekt Loon od Googlu je blízko vypuštění tisíců balónů
, , aktualita
Před zhruba dvěma roky zahájil Google projekt na pokrytí těžko dostupných oblastí internetovým připojením s pomocí balónů. Projekt byl nazván Loon nebo také Loon For All. Dnes je projekt blízko uvedení do praxereklama
Společnost Google přišla před časem s myšlenkou nabídnout internetové pokrytí v nepřístupných oblastech s pomocí balónů. Na počátku byla řada otázek a pochybností, dnes je projekt prezentován jako zcela promyšlená záležitost, která se blíží uplatnění v praxi.

Ambiciózní projekt si předsevzal poskytnout LTE signál pro mobilní telefony a zkušební provozy už probíhají v Austrálii, Latinské Americe a na Novém Zélandu společně s firmami Telstra, Telefonica a Vodafone.

Posun vpřed, který výzkumný a vývojový tým za uplynulé období udělal, je úžasný. Například výroba jednoho balónu na počátku trvala tři až čtyři dny a dnes, s pomocí automatizované výrobní linky, jej dokáží vyrobit za několik hodin. I doba letu balónů se prodloužila z několika hodin na zhruba 100 dní. V březnu na Evropské konferenci Google prohlásil, že balóny budou sloužit ve vzduchu až půl roku.

I v oblasti vypouštění balónů došlo k výraznému pokroku. Na počátku byl tým projektu Loon schopen vypustit jeden balón denně. Dnes je start prováděn s pomocí speciálního jeřábu a každé takové startovací zařízení je schopno vypustit za jeden den desítky balónů.

Pokud máte chuť nahlédnout do zákulisí projektu, máte výjimečnou šanci, protože tým projektu Loon uvolnil krátké video, kde ukazuje jak balóny vyrábí, jak je hodlá vypouštět, sledovat a řídit.


Video projektu Loon s komentářem

Zdroj: PCWorld
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik