www.svethardware.cz
>
>
>
>

Projekt Morpheus má nové vývojové studio na hry

Projekt Morpheus má nové vývojové studio na hry
, , aktualita
Sony dokončuje budování nového studia, které bude vytvářet hry pro VR headset Projekt Morpheus. To znamená, že bychom se přímo od Sony mohli dočkat herních titulů, které dokáží zcela využít potenciál headsetu.reklama
Pozičně se budova studia nachází v severozápadní části Velké Británie, což sice ne zcela odpovídá umístění hlavního sídla Sony v Japonsku, ale má to své opodstatnění. V Británii se nachází velké množství lidí, kteří za sebou mají prestižní vzdělání v oboru. A právě takové lidi právě ve studiu přibírají. Momentálně jim zbývá zaplnit ještě sedm pozic, které byly dokonce nabídnuty na oficiálních stránkách PlayStationu.

"Vytvoření tohoto studia nám umožní postavit malý, ale velmi zkušený tým, který dokáže zúročit své schopnosti, aby ukázal naši novou a pohlcující technologii," řekl Sousuke Kamei, mluvčí Sony Computer Entertainment Tokio.

Dále uvedl, že se projekt nachází v brzké fázi vývoje, ale bohužel neprozradil další detaily. To je škoda, protože fanoušci konzole PlayStation, pro kterou je Projekt Morpheus určen, se nového headsetu dočkají v první polovině příštího roku. Zajisté by rádi uvítali bližší informace ohledně dostupnosti, a hlavně ceně.

Poslední prototyp VR headsetu Projekt Morpheus disponoval Full HD OLED displejem s úhlopříčkou 5,7 palců a se 100° úhlem pohledu. Nesmíme zapomenout ani na obnovovací frekvenci 120 obrázků za vteřinu. To je dvojnásobek klasické počítačové obrazovky, ale zde to má své opodstatnění. Pokud by pohyb nebyl plynulý, mozek by měl problémy s vyhodnocováním informací z rovnovážného centra a z očí, a proto by člověk s tímto VR headsetem mohl mít nevolnosti.

Sony myslelo i na to, že většina herních titulů je dělaná pro 60 fps, s čímž si Projekt Morpheus dokáže poradit tím, že zvýší počet snímků na 120. Může se to zdát jako drobnost, ale v dnešní poměrně slušné konkurenci headsetů pro virtuální realitu a pro rozšířenou realitu může hrát roli každý detail.

Zdroj: PCWorld
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik