www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Projekt Siena: snadná tvorba aplikací pro Windows 8

Projekt Siena: snadná tvorba aplikací pro Windows 8
, , aktualita
Společnost Microsoft již dříve představila projekt Windows Phone App Studio pro rychlou a snadnou tvorbu aplikací a nyní si připravila "Project Siena", čili něco podobného pro Windows 8. Jde tedy o aplikaci pro tvorbu aplikací.reklama
Projekt Siena společnosti Microsoft již dnes umožní zájemcům tvořit jejich vlastní aplikace určené pro Windows 8 a jejich rozhraní Metro. Spuštěn byl už ve čtvrtek a určen je i uživatelům, kteří nemají vůbec žádné předchozí zkušenosti s programováním. Z toho vyplývá, že o programování tedy ani nepůjde.

Spíše budeme tvořit aplikace podobně jako prosté dokumenty, budeme vytvářet objekty na ploše, vybírat si jejich funkce, barvy a přinejhorším se využijí výrazy podobné vzorečkům v Excelu. Tvorba aplikací by tak měla tak trochu připomínat práci v Office.

Microsoft samozřejmě pro začátek nabídl pár příkladů, čili vzorových aplikací, které mohou být díky editoru vytvořeny. Jde třeba o vizuálně bohatý katalog nebo program pro audit využívající fotoaparát či mikrofon pro hlasové poznámky. Mezi různé možnosti patří třeba připojení k firemním a jiným datům přístupným online, například dokumentům SharePointu, tabulkám Excel a Azure, RSS zprávám , atd.

Výsledné aplikace jsou napsané v HTML5 a JavaScriptu a mají se chovat jako kterékoliv jiné aplikace pro Windows 8. Tvůrce pak bude samozřejmě mít k dispozici zdrojový kód, aby mohl aplikace upravit. Poslední informace hovoří o podporovaných procesorech x86(64) a ARM. Více se dozvíte na stránkách projektu Siena (viz zdroj).

Zdroj: TZ Siena
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek