www.svethardware.cz
>
>

Projekt THAW: nebývalá interakce PC a smartphonu

Projekt THAW: nebývalá interakce PC a smartphonu
, , aktualita
Lidé z MIT Media Lab Tangible Media Group představili nový systém interakce mezi chytrým telefonem a počítačem PC, respektive jeho monitorem. Telefonem tak můžeme ovládat dění na obrazovce i naopak.reklama
Obrázek vydá za tisíc slov a v případě videa je to ještě lepší. Proto bude lepší se ihned podívat právě na uvolněné video, které ukazuje, co THAW dokáže.
Video začíná ukázkou základních funkcí, jako je přesun složek pomocí chytrého telefonu, kopírování dat na samotný telefon a také otevření webové stránky přiložením telefonu na vhodné místo na obrazovce. Už zde se ukáže, že telefon dokáže zrcadlit část obrazu na monitoru, ale evidentně k tomu nevyužívá svou kameru. Namísto toho detekuje svou pozici vzhledem k monitoru a počítač mu pomocí bezdrátového rozhraní posílá data. Pozici dokáže určit nejen dvourozměrně, ale také dokáže zjistit svou vzdálenost od obrazovky, k čemuž využívá také vlastní senzory (gyroskop).


Následuje nejdelší část videa, kde se ukazuje jednoduchá logická hra, jejíž úrovně musíme řešit právě pomocí telefonu. Nakonec se ukazuje praktičtější možnost využití, a to třeba manipulace s 3D objekty pomocí telefonu, který tak může posloužit jako 3D myš. Přejížděním po obrazovce také můžeme na telefonu zobrazit RGB křivky barev, atp.

Projekt THAW je pouze softwarový, takže nepotřebuje žádný speciální hardware, pouze PC a chytrý telefon. Otázkou je, zda tento způsob najde opravdu praktické využití, pro což nemluví už jen to, že je třeba s telefonem drandit po obrazovce, z čehož mohou vzniknout nepěkné škrábance a z dlouhodobého hlediska to určitě nebude to pravé.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek