www.svethardware.cz
>
>

Proterra představuje autobusy budoucnosti

Proterra představuje autobusy budoucnosti
, , aktualita
Proterra představuje svůj nový elektrický autobus Catalyst XR, který zvládne na jedno nabití ujet 415 kilometrů. Rozhodně se to jeví jako zajímavé řešení hromadné dopravy pro budoucnost, a to především na delší vzdálenosti.reklama
Řešení dopravy je v dnešní době problém. Skupina lidí, která jede po ulici ve vlastních autech, by zabrala mnohem méně prostoru a byla by šetrnější k životnímu prostředí, kdyby se posadila do jediného autobusu.

Ještě přátelštější k ovzduší jsou pak elektrické pohony. Jejich velkou nevýhodou je, že nemají dlouhou výdrž. Jak se zdá, tento problém katalyzátor XR od Proterry vyřešil.

Proterra svůj autobus představila minulý měsíc - má nulové emise. Na délku měří asi 12 metrů, ale i přes svou velikost dokáže na jedno nabití ujet 415 kilometrů, což dokázalo testování na zkušebních drahách Michelin Laurens. Výdrž autobusu, který je tak vhodný pro reálné používání, je podpořena osmi bateriemi.
Elektrický autobus od Proterry (zdroj: slashgear.com)


Katalyzátor má v této konfiguraci kapacitu 257 kWh. Podle údajů společnosti bude XR při použití deseti baterií schopen na jedno nabití ujet 480 kilometrů. To by ho dělalo použitelným jako běžnou autobusovou linku ve Spojených státech, kde autobusy obvykle najedou asi 320 kilometrů.

A na závěr - autobus má velmi nízké náklady na údržbu. Použití jednoho autobusu od Proterry namísto klasického by městu ušetřilo něco okolo 135 000 dolarů (3 260 790 korun) z nákladů na údržbu během dvanácti let. Výrobní plány ale zatím nejsou jasné.

O žádnou ekologickou výhru se však nekoná, protože se sice šetří okolí na splodinách z výfuků, ale zásadní problém s recyklováním baterií zůstává.

Zdroj: slashgear.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek