www.svethardware.cz
>
>

Protokol HTTP/2 je dokončen a slibuje velké změny

Protokol HTTP/2 je dokončen a slibuje velké změny
, , aktualita
Zástupce IETF HTTP Working Group oznámil, že protokol HTTP/2, který měl původní opznačení HTTP/2.0, byl dokončen. Internet Engineering Steering Group tak schválila nové specifikace, takže budou brzy zveřejněny.reklama
Mark Nottingham, předseda pracovní skupiny IETF HTTP dnes na svém blogu zveřejnil prosté oznámení: "HTTP/2 is Done". Následně uvedl, že IESG (Internet Engineering Steering Group), čili nadřazená skupina IETF (Internet Engineering Task Force) schválila specifikace HTTP/2 a HPACK, takže ty nyní projdou finální kontrolou a čeká je brzké zveřejnění.

The Next Web uvádí, že nová verze hypertextového protokolu je velmi podstatná a důležitá. Však je to od roku 1999, kdy byl přijat HTTP/1.1, vůbec poprvé, co protokol HTTP prodělal tak velké změny. Uživatelé se mohou těšit na to, že HTTP/2 zrychlí některé nové webové technologie, urychlí načítání stránek a pomůže s přenosem dat do cache počítače, aniž by webový server čekal na jejich vyžádání od klienta (server push), což také urychlí komunikaci. Při vývoji nové verze protokolu se tak myslelo především na výkon z pohledu uživatele, který by se tak měl dočkat celkově rychlejšího načítání stránek. Pracovalo se také na lepším využití zdrojů serverů a síťových systémů.

HTTP/2 je také v binární podobně namísto textové, umí zajistit veškerou komunikaci se serverem pomocí pouze jednoho spojení a využívá kompresi hlavičky pro zefektivnění síťových přenosů. V případě starší verze protokolu HTTP tak mohla jedna stránka otevřít klidně desítky datových spojení, což mohlo ve výsledku zahltit naši domácí síť, respektive spíše router. Nyní bude tedy možné využít jen jedno datové spojení. Komprese hlavičky zase bude výhodou především pro mobilní internet, kde nižší režie přijde velmi vhod především v místech, kde není k dispozici širokopásmové internetové připojení.

Google také již před několika dny ohlásil, že plánuje plně přejít na HTTP/2, které by tak již brzy mohl podporovat jeho prohlížeč Chrome. Však otevřený síťový protokol SPDY (aka Speedy) vyvíjený firmou Google se stal základem pro HTTP/2, na němž následně pracovali někteří klíčoví vývojáři protokolu SPDY. Vývojáři už nyní mohou testovat nový HTTP/2 v prohlížečích Chrome i Firefox.

Podrobné informace o HTTP/2 najdete v příslušném FAQ.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek