www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Prozkoumejte Měsíc a Mars pomocí map Google

Prozkoumejte Měsíc a Mars pomocí map Google
, , aktualita
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to vlastně vypadá na Měsíci nebo na Marsu? Pokud ano, nyní máte možnost interaktivně prohlížet povrch obou vesmírných těles přímo v internetovém prohlížeči, respektive v rámci map Google.reklama
Cestování je v současné době poměrně populární aktivitou, avšak než se nám podaří koupit lístek na Měsíc nebo na Mars, zřejmě ještě chvíli potrvá. Do té doby se můžeme do těchto lokalit podívat alespoň virtuálně, tedy pomocí našich počítačů a internetových prohlížečů, konkrétně v rámci map společnosti Google.

Možná si říkáte, že prohlížet povrch Měsíce bylo možné i dříve. A budete mít pravdu - možné to skutečně bylo, akorát se nejednalo o mapy Google, ale aplikaci Google Earth, které jsme se mimo jiné věnovali v samostatném článku.


Jak na to?Pokud chcete zobrazit mapu Měsíce nebo Marsu v rámci map Google, stačí se držet následujícího postupu.
  • Přejděte na stránky map Google
  • Klikněte na ikonku Earth v levé spodní části map, zobrazí se zeměkoule
  • Oddalujte (zoom out) tak dlouho, dokud se ve spodním panelu nezobrazí Země, Měsíc a Mars
  • Klikněte na požadovanou položku
  • Zkoumejte povrch podobně jako klasickou mapu

Nejedná se sice o kdovíjak flexibilní řešení, na druhou stranu ale nevyžaduje instalaci ani konfiguraci, vše je dostupné přímo z internetového prohlížeče.Zdroj: Engadget

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek