www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První Android aplikace pro Chrome OS jsou tu

První Android aplikace pro Chrome OS jsou tu
, , aktualita
Jak bylo společností Google nedávno předesláno, na platformu Chrome OS přichází první Android aplikace. Zatím jich není mnoho, ale budou průběžně přibývat. A co vy, používáte, nebo zvažujete Chrome OS?reklama
Na události Google I/O bylo letos přislíbeno, že se na platformu Chrome OS dostanou i aplikace původně vytvořené pro mobilní systém Android. To se nyní plní – první 4 aplikace jsou k dispozici k instalaci. Jde o aplikace Vine, Evernote, Duolingo a Sight Words.

Vzhledem k rozšiřování Chromebooků do škol a vzdělávacích institucí není překvapením, že jedny z prvních aplikací jsou právě ty výukové: Duolingo a Sight Words. Duolingo slouží k výuce jazyka, přičemž Sight Words má děti učit číst.

Google se nechal slyšet, že intenzivně pracuje s úzkou skupinou vývojářů na rozšíření skupiny aktuálně dostupných aplikací. K tomu by mělo údajně dojít v následujících měsících.

V mezičase Google aktivně zjišťuje, jaké mají uživatelé preference a jaké aplikace by rádi měli dostupné na Chrome OS. Slouží k tomu například tento formulář, který můžete vyplnit také.

A co vy? Využíváte, případně uvažujete o pořízení Chromebooku se systémem Chrome OS?

Zdroj: Mashable
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek