www.svethardware.cz
>
>
>
>

První desktopové Broadwell: Core i7-5775C a i5-5675C

První desktopové Broadwell: Core i7-5775C a i5-5675C
, , aktualita
Pomalu už se můžeme těšit na nové desktopové procesory Intel, které by měly začátkem června dorazit na trh. Od toho nás tedy dělí něco přes dva měsíce a nyní se již objevily konkrétní modely, tak se na ně podívejme.reklama
Server VR-Zone přinesl seznam prvních procesorů Broadwell v socketových pouzdrech (LGA1150), vedle nichž v něm figurují ještě tři modely v pouzdru BGA1364. Všímejme si ale nedříve socketových modelů, které mají shodnou maximální spotřebu 65 W, určeny jsou pro paměti DDR3L-1600 a vybaveny jsou grafikou Intel Iris Pro 6200, čímž jsou obzvláště zajímavé, protože tato grafika má vlastní rychlou vyrovnávací paměť, díky níž má i na integrovanou grafiku velmi slušný výkon. Respektive se to od ní očekává, protože jde o nástupkyni Iris Pro 5200.

Jde jednak o Core i7-5775C se čtyřmi jádry a podporou Hyperthreadingu, který pracuje na 3,3 až 3,7 GHz. Jeho L3 cache má kapacitu 6 MB. Pak tu je Core i5-5675C rovněž se čtyřmi jádry, ale bez Hyperthreadingu a s frekvencí 3,1 až 3,6 GHz.

I zbylé tři procesory se dají považovat za desktopové, ovšem samostatně si je nekoupíme. Máme tu jednak Core i7-5775R a Core i5-5675R, což jsou stejné čipy jako dva výše popsané, pouze v jiném pouzdře. Třetím je nejslabší Core i5-5575R, níže taktovaná varianta modelu i5-5675C s frekvencemi 2,8 až 3,3 GHz.
starší a ne již tak pravdivá roadmap ukazující chystané procesory Broadwell a Skylake


Intel chce procesory Core i7-5775C a Core i5-5675C vypustit do světa v druhém kvartálu, čili do konce června. Kompatibilní budou s již dlouho prodávanými deskami se socketem LGA 1150 a čipovými sadami Intel 9 Series. A pozor, tyto procesory by dokonce měly pracovat i na ještě starších deskách se sadami 8 Series, tedy třeba Z87, k čemuž by měla stačit jen aktualizace BIOSu. Co se týče označení C na konci procesoru, to by mělo znamenat, že jde o odemčené procesory. V případě starších procesorů ale šlo o označení K.

Doufejme také, že Intel si připraví i jiné desktopové Broadwell, však ne každý má zájem o procesor s tak výkonným grafickým jádrem a postačí mu model s klasickou HD Graphics.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů