www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První desky s AMD AM4 prý přijdou v říjnu

První desky s AMD AM4 prý přijdou v říjnu
, , aktualita
Ještě než přijde na trh první procesor Zen, měly by se na něm již usídlit základní desky vybavené socketem AMD AM4. Ten bude společný pro APU sedmé generace (Bristol Ridge) a právě nové procesory Zen.reklama
A právě Bristol Ridge mají na trh přijít ještě před procesory Zen, a tak je logické, že příslušné základní desky bychom měli na trhu očekávat už dlouho před koncem tohoto roku. Ovšem co se týče nových APU, pak společnost AMD s nimi má počítat především pro OEM sestavy, ale zatím není jasné, co to bude znamenat pro běžného zákazníka, jenž by si chtěl koupit komponenty a vytvořit si vlastní sestavu. Uvidíme tak, zda se Bristol Ridge dostanou také do maloobchodu, ale pokud ne, pak by nemělo velký smysl nabízet už v říjnu základní desky s AM4. Však Lisa Su už potvrdila, že procesory Zen budou široce dostupné až od příštího roku a na konci tohoto by se mohlo k zákazníkům dostat jen málo kusů. To bude záviset především na tom, jak úspěšně či neúspěšně bude rozjeta jejich výroba. Říjnový nástup desek s AM4 je mimochodem reálný dle šuškandy, která má původ mezi výrobci základních desek.

Společnost AMD už také slíbila, že Zen každopádně uvidíme na veletrhu CES, který jako obvykle proběhne na samotném začátku nového roku. Čili možná že na tomto veletrhu bude nová procesorová generace oficiálně představena. Socket AM4 však vyzkouší už APU Bristol Ridge s jádry Excavator, jež změní jednu zažitou věc. Dosud měla APU svou vlastní socketovou řadu, a to FM až po nejnovější FM2+. To se nyní změní a pro APU a CPU bude společný jeden jediný moderní socket, což má případně umožnit využití obou typů těchto čipů na stejné základní desce. To bych ale neviděl jako jisté (alespoň ne ve všech případech), neboť Bristol Ridge mají mít integrovaný northbridge i southbridge, kdežto Zen budou mít samozřejmě integrovaný northbridge, ale vedle toho využijí čipovou sadu (resp. co z ní zbylo - southbridge), kterou známe zatím jako Promontory.

AM4 přinese podporu pamětí DDR4 ve dvoukanálovém zapojení, dále tu už také bude PCI Express 3.0, USB 3.1 a možnost využití moderních SSD pro NVMe a SATA Express. Od procesorů Zen můžeme očekávat čtyři až osm fyzických jader s podporou SMT a TDP mezi 65 a 95 W.

Zdroj: AMD, wccftech
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek