www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

První Intel NUC s Braswell přijdou v červnu

První Intel NUC s Braswell přijdou v červnu
, , aktualita
Procesory Intel Braswell jsou velmi zajímavé díky své velmi nízké spotřebě a slušnému výkonu. Intel sám se je chystá využít v nových modelech nettopů NUC, které mají v podobě barebone přijít na trh na začátku června, tedy co nevidět.reklama
První kity Intel Braswell NUC tedy budou k dispozici od června, a to dle zprávy konkrétně od osmého června. Konkrétně půjde o modely Intel NUC5CPYH a NUC5PPYH, které využijí procesor Intel Celeron N3050 a Pentium N3700. V prvním případě jde o 1,6 až 2,16GHz procesor se dvěma jádry Silvermont, 2 MB L2 cache a integrovanou grafikou se 12 shadery. Jeho maximální spotřeba činí 6 W a ta typická pouze 4 W. Co se týče Pentia N3700, jde o procesor se stejnými hodnotami spotřeby, ale daleko zajímavějšími specifikacemi. Má totiž čtyři jádra Silvermont na 1,6 až 2,4 GHz, 2 MB L2 cache a grafiku se 16 shadery na frekvenci až 700 MHz oproti 600 MHz u Celeronu. V obou případech pochopitelně jde o 14nm procesory.

Intel se rozhodl, že i zde využije aktivní chlazení, které asi bude potřeba v malých a uzavřených skříňkách NUC. Zveřejněny byly už také ceny. Intel NUC5PPYH s Pentiem je k dispozici v předprodeji za 180 USD a NUC5CPYH s Celeronem za 140 USD, což jsou celkem slušné sumy, když ono Pentium dle Wikipedie samotné přijde na 140 USD.

Co se týče designu a provedení počítače, nezměnilo se v podstatě nic. Uživatelé budou mít k dispozici čtyři USB 3.0, na předním panelu ještě audio konektor a IR port, vzadu pak ještě napájecí konektor, optický audio výstup TOSLINK, HDMI, gigabitový Ethernet a na boku slot pro SD karty a otvor pro zámky Kensington, takže výbava je v tomto ohledu slušná.

Uvnitř pak máme sloty SO-DIMM pro maximálně 8 GB DDR3L, pozici pro M.2 SSD a také 2,5" zařízení s rozhraním SATA. A samozřejmě také nechybí Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. V nabídce Intelu jsou ještě výkonnější modely NUC s procesory Core i7 a Core i5 "Broadwell", přičemž jeden z nich nabídne i grafický čip Iris Graphics 6100 a dále se prý chystají i "herní" modely NUC s Core i5 a nejspíše grafikami Iris Pro s pamětí eDRAM.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář