www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První testy GeForce GTX Titan X na světě

První testy GeForce GTX Titan X na světě
, , aktualita
Co se týče společnosti NVIDIA, pak hlavním tématem posledních dnů je její nová karta GeForce GTX Titan X postavená na architektuře Maxwell. Nyní se objevily její první benchmarky, takže se podívejme, jak na tom je z hlediska výkonu.reklama
Nvidia GeForce GTX Titan X se pomalu chystá na trh a již více zdrojů ukázalo, jak je na tom její výkon. NVIDIA stále nepotvrdila její specifikace, ovšem vzhledem k tomu, že už ji evidentně někdo testoval, můžeme už říci, že udávané specifikace odpovídají skutečnosti.

GeForce GTX Titan X tak má mít GPU pracující na 1002 MHz (turbo frekvence nebyla uvedena) a 12 GB paměti na 1753 MHz, čili 7 GHz efektivně. Vybavena je 384bitovým paměťovým rozhraním, takže teoretické maximum datové propustnosti je 336 GB/s. GPU pak obsahuje 3072 CUDA jader, 192 TMU, 96 ROP a celková spotřeba je maximálně 250 W. Za tuto kartu si NVIDIA řekne jako obvykle 999 USD a pravděpodobně ji oficiálně představí 17. března na GPU Technology Conference, ovšem to už bude jen formální představení novinky, o níž už budeme vědět i podrobnosti.Karta byla testována v systému s procesorem Core i7-5960X, takže ten ji rozhodně nebrzdil, však jde aktuálně o nejvýkonnější desktopový procesor. Co nám tedy řekně úvodní sada grafů z diskuzního fóra Chip Hell? Dle nich není nový Titan X nejvýkonnější kartou, neboť ještě před ním je starší GTX Titan Z, ovšem to je dvoučipová karta, takže mezi jednočipovými je Titan X nejlepší. Navíc pokud karty srovnáme z hlediska efektivity, čili výkonu na watt, je Titan X naprosto jasným vítězem.

Server Videocardz také přinesl nějaké výsledky, které se týkají pouze testů 3DMarku. Na herní testy si tedy ještě počkáme, ale můžeme se podívat už i na to, jak roste výkon nového Titanu v zapojení SLI se dvěma, třemi i  čtyřmi kartami. Dle těchto testů je Titan X také bezpečně nejvýkonnější jednočipovou kartou, která může poslat dvoučipovou Titan Z do důchodu. Ne že by si to tedy nezasloužila už dříve, nejlépe hned po svém uvedení na trh.Titan X tedy nasazuje laťku velmi vysoko a nyní je na AMD a jeho nové generaci Radeonů R9 300, co s tím udělají.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek