www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

První testy řadí Fury X na úroveň TITAN X

První testy řadí Fury X na úroveň TITAN X
, , aktualita
Několik dní před oficiálním představením nové generace karet AMD se jako obvykle salámovou metodou zveřejňují nové a nové informace. Ty aktuální se týkají výkonu Radeonu Fury X otestovaného benchmarkem FireStrike.reklama
Výsledky přinesl server VideoCardz, který vytvořil také základní graf srovnávající výkon nejen samostatných karet, ale také dvojic karet zapojených v SLI nebo CrossFire. Zatím byla zveřejněna jen jedna sada výsledků, která se týká syntetického benchmarku 3DMark FireStrike, v němž se ukázalo, jaký výkon asi tak můžeme očekávat od nové karty AMD Radeon Fury X, jejíž specifikace již byly odhaleny.

Tato karta využije celke 64 tzv. Compute Units, z nichž se každá skládá ze 64 Stream procesorů, takže jich je dohromady 4096 a dále tu máme 128 ROP a 256 TMU. Paměti HBM pracují na frekvenci pouze 500 MHz, což dává díky DDR efektivních 1000 MHz a díky široké sběrnici poskytnou zatím neslýchanou propustnost 512 GB/s. Takt GPU je 1050 MHz a hrubý výkon ve FP32 dosahuje 8,6 TFLOPS. AMD se také povedlo oproti Hawaii z nových Fiji vymáčknout výkon 28,7 GFLOPS na watt, zatímco dříve to bylo 19,4, takže zde je vidět velmi slušný pokrok na to, že jde stále o 28nm čip. Jak si ale Fiji XT vedou v aktuální konkurenci firmy NVIDIA?

Na podrobné benchmarky si ještě pár dní počkáme, ale co se testu FireStrike týče, Fury X jsou na tom velmi podobně jako karty GTX TITAN X, jež se prodávají za cenu 999 dolarů. Fury X by přitom měly mít nižší cenu, čili mezi TITAN X a GTX 980 Ti, která se prodává za 649 USD. Ovšem ta za Fury X dle provedeného testu zaostává pouze o dvě procenta a také je třeba si uvědomit, že je to herní karta, zatímco TITANy mají vynikat i v GPGPU operacích a do herních sestav tak úplně nepatří. Jenomže v případě TITAN X to není tak jednoduché a do herních sestav je cpát nebudeme spíše kvůli poměru výkonu a ceny. Otázka je, jak na tom v disciplíně GPGPU bude právě Fury X a také kam se se svou cenou zařadí o něco slabší Fury.

Uživatelé, kteří chtějí grafickou kartu využívat především pro výpočty, jistě bude znamenat výkon nových Fury X v GPGPU, který by mohl TITAN X snadno zastínit. Jisté je, že maximální výkon Fury X je zmíněných 8,6 TFLOPS, zatímco TITAN X dosahuje 6,1 TFLOPS, tedy v single precision (SP). Ovšem v double precision (DP) je to v případě TITAN X pouze 192 GFLOPS, což je velmi málo, však předchozí TITAN Black má 5,1 TFLOPS (SP) a 1,7 TFLOPS (DP). Fury X by tak mohly být pro pracovní stanice jasnou volbou a NVIDIA tuto situaci napraví až s příchodem nové GPU generace Pascal.

Co se týče výkonu dvou karet v SLI či CrossFire, je situace v podstatě stejná jako u testů jednotlivých karet. TITAN X mírně vedou, ale u testů Fury X CrossFire chybí výsledky z FireStrike Extreme, které byly u testy jedné karty lepší než u TITAN X.

V případě herního výkonu Fury X nás budou zajímat především výsledky ve vyšších rozlišeních a především ve 4K, kde by se měla projevit jejich síla a také vysoký počet ROP a TMU. Na druhou stranu se můžeme obávat toho, jak se projeví omezení na 4 GB paměti. Bude to tedy chtít daleko podrobnější testy na to, abychom si udělali celkový obrázek o kartách Fury.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře