www.svethardware.cz
>
>
>
>

Původní Nokia se chce pustit do VR, plánuje velké představení

Původní Nokia se chce pustit do VR, plánuje velké představení
, , aktualita
Nokia, jejíž mobilní divize v uplynulém čtvrtletí přidělala vrásky na čele Microsoftu, který za její akvizici musel odepsat 8 miliard dolarů, plánuje vstoupit do světa virtuální reality. V příštím týdnu se tak máme dozvědět o jejím produktu.reklama
Společnost Nokia sice odprodala Microsoftu svou mobilní divizi, ovšem sama o sobě samozřejmě nepřestala existovat a snaží se dále fungovat jako technologická společnost. Chce se opět vrátit na trh s chytrými telefony a také tablety, však značka Nokia ještě má svou velkou hodnotu. Nyní se ale objevila informace, že Nokia se chce věnovat také světu virtuální reality a na příští týden plánuje velkou událost v Los Angeles, na níž představí svůj VR projekt.

O tom informuje web Re/Code, dle nějž má Nokia stále svůj potenciál vyrábět moderní elektroniku díky skupině pracovníků, která zůstala v původní firmě na ocet, když mobilní divize přešla pod Microsoft. Právě tato skupina má na svědomí tablet Nokia N1, který byl představen v minulém roce, ovšem v našich obchodech jej budeme těžko hledat. Byl totiž představen pouze na čínském trhu a označen byl za variaci na iPad mini s operačním systémem Android s nástavbou Nokia Z.

Nokia tedy dle zainteresovaných osob chystá nějaký VR produkt, ale musíme si počkat na to, co to přesně bude. Zdroje mluví pouze o tom, že půjde o konzumní hardware, který už evidentně nebude určen pouze pro čínský trh.

Uvidíme tedy, zda se toto zmrtvýchvstání povede a zda Nokia Technologies prorazí. V současnosti jde ale o nejmenší ze tří divizí celé společnosti, která vydělává především na komunikačním a síťovém vybavení a pak tu je divize starající se o mapy HERE. Ta ale bude prý brzy odkoupena automobilovými výrobci Audi, BMW a Daimler za 2,71 miliardy dolarů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře