www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP HS-251: vylepšený NAS do obýváku

QNAP HS-251: vylepšený NAS do obýváku
, , aktualita
Společnost QNAP si připravila vylepšený NAS, který je určen do obývacího pokoje mezi ostatní elektroniku, čemuž je uzpůsoben i jeho tvar. Nabídne nám i pasivní chlazení a jedná se o pokračovatele modelu HS-210.reklama
Pasivně chlazený NAS QNAP HS-210 jsme měli letos v recenzi, odkud vyšel dobře, ovšem se dvěma minusy - absencí HDMI a vyšší cenou. Nový QNAP HS-251 Turbo NAS pak napraví minimálně jeden tento nedostatek, protože dle specifikací nám už HDMI nabídne, takže jej bude možné přímo připojit k televizoru, aby se materiál nemusel streamovat přes síť. Jinak se ale na fotografii ukazuje v podstatě totožný produkt, takže rozdíl bude ve "vnitřnostech".

A v tomto ohledu jsou změny u HS-251 velmi podstatné. Už tu totiž nemáme 1,6GHz procesor Marvell s 512 MB RAM a jedním gigabitovým ethernetovým rozhraním. Namísto toho nám nový model nabídne dvoujádrový procesor Intel pracující na 2,41 GHz, což by mohl být nějaký Celeron z generace Bay Trail. Ten bude mít k dispozici 1 GB DDR3L RAM, dvě rozhraní USB 3.0, zmíněný HDMI a také dva RJ-45 gigabitového ethernetu. QNAP se tedy rozhodl hardwarovou výbavu podstatně vylepšit a je otázkou, co to udělá s cenou.

Rozhraní HDMI využijeme v kooperaci s přehrávačem založeným na XBMC, jaký QNAP nabízí i u svých výkonnějších NAS. Krom toho je tu ale pochopitelně celý systém QTS 4.1 i s doprovodnými aplikacemi jako File Station, Video Station, Qfile pro Android a iOS a tak dále, takže v tomto ohledu nebude mezi novinkou a HS-210 velký rozdíl. Vzhledem k přehrávači a rozhraní HDMI se však bude velmi hodit dálkový ovladač, přičemž k tomu poslouží aplikace Qremote, díky níž budeme moci využít třeba telefon, popřípadě ovladač kompatibilní s MCE a třetí možností je klasická klávesnice a myš, nejlépe však bezdrátové.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře