www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP odhalil nové datové úložiště TVS-871T

QNAP odhalil nové datové úložiště TVS-871T
, , aktualita
QNAP představil nové datové úložiště, které je unikátní svojí konektivitou. Jako první na světě kombinuje NAS, DAS a iSCSI SAN. Nový model vyniká vysokými přenosovými rychlostmi a je namířen k aplikacím s velkým datovým tokem, jako je například střih videa.reklama
QNAP představil na výstavě Computex 2015 nové, vysoce výkonné datové úložiště s označením TVS-871T. Jedná se o zcela nový produkt, který kombinuje tři řešení NAS, DAS a iSCSI SAN. Je vybaven výkonným rozhraním Thunderbolt 2, stejně jako Ethernetovým rozhraním, takže se jedná o velmi flexibilní řešení, které je schopné současně obsloužit různá zařízení.

Díky dvěma portům Thunderbolt 2 je nový model ideální pro uživatele zařízení od Applu vybavených těmito porty. Systém je díky vysokým přenosovým rychlostem schopen přenášet velké objemy dat, které se mohou s výhodou uplatnit například při zpracování 4K videa. Vůbec zpracování videa je tou hlavní oblastí, kam QNAP svým modelem míří.

Datové úložiště je připraveno pro osm disků a kromě dvou rozhraní Thuderbolt nabízí čtyři gigabitové porty, které lze rozšířit na osm gigabitových portů, anebo čtyři porty s rychlostí 10 Gb/s. Vnitřní výbava také stojí za zmínku. Systém může být osazen procesory Intel Core i3-4150, i5-4590S, nebo i7-4790S a pamětí 2, 4, nebo 8 GB. Přenosové rychlosti se mohou pohybovat od 800 MB/s až do 1200 MB/s u rozhraní Thunderbolt.

QNAP aktualizoval svůj operační systém na verzi 4.2, která přináší nový uživatelský design a nové funkce. Mezi ně patří například bezproblémová integrace cloudových služeb, jako jsou Dropbox nebo Google Drive, zálohování a obnova dat, šifrování sdílených souborů nebo vylepšené zabezpečení sítě. QNAP současně na Computexu 2015 představil svůj nový nástroj, který bude k dispozici na QNAP app centre, jedná se o nástroj na fulltextové vyhledávání v uložených souborech s využitím algoritmu TF-IDF.

Cena ani termín uvedení na trh zatím nebyly zveřejněny, ale podle zákulisních informací je možné, že bude nabízen s disky Seagate Enterprise NAS HDD. Konec konců tato spolupráce již byla patrná na výstavě, kde byl nový model datového úložiště předváděn s disky Seagate Enterprise NAS HDD o kapacitě 6 TB.

Zdroj: Hexus
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek