www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP odhalil rychlý NAS pro 2,5" zařízení

QNAP odhalil rychlý NAS pro 2,5" zařízení
, , aktualita
Společnost QNAP Systems zaznamenala vyšší poptávku po systémech NAS, které jsou určeny pro 2,5" úložná zařízení, a to především tedy SSD. Představuje tak zbrusu nový model, po jehož boku se objeví dva další.reklama
Výrobce se totiž rozhodl na trh přinést jednak nový TS-451S Turbo NAS, který je určen pro čtyři SSD či disky a další dva ze série SS-x53, která se zaměřuje na malé podniky a kanceláře, byly přejmenovány na TS-453S Pro (rovněž se čtyřmi šachtami) a TS-853S Pro pro osm zařízení. Dle označení můžeme tedy usuzovat, že nový TS-451S bude z celé trojice nejslabší, ale jehospecifikace nejsou ani tak vůbec špatné. A jak ukazuje následující obrázek, k modelu TS-453S Pro existuje větší alternativa TS-453 Pro se čtyřmi 3,5" šachtami. V porovnání s ní má být TS-453S Pro podstatně menší a lehčí (což u stacionárního NAS nejsou tak důležité výhody) a také výrazně úspornější, levnější a s SSD i výkonnější.

Aby byl potenciál čtyř výkonných SSD řádně využit, má nový TS-451S Turbo NAS pod kapotou procesor Intel Celeron na 2,41 GHz. Slibuje tak vysoký výkon, ovšem výrobce prozradil pouze to, že dosahuje více než 4000 IOPS (náhodné čtení i zápis), ovšem jinak nám o něm neřekl nic podrobného a na svůj server zatím prezentaci neumístil. Z různých fotografií ale můžeme zjistit, že TS-451S je vybaven dvěma ethernetovými RJ-45, nejspíše třemi USB 3.0, dvěma audio konektory a pak to vypadá na jeden HDMI i DisplayPort. Jedná se tak v podstatě o hotový počítač, k němuž budeme moci připojit monitor i periferie.

QNAP TS-451S jsou již rozesílány do obchodní sítě a k dispozici by měly být do konce měsíce.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik