www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem
, , aktualita
QNAP si připravil zajímavý nový NAS, respektive NASbook, jak jej označuje. Chce tím totiž zdůraznit, že jde i o mobilní zařízení, které můžeme dobře využít na cestách. Je totiž malé a má v sobě integrovaný konfigurovatelný switch.reklama
QNAP TBS-453A je ale především NAS, který spoléhá na SSD v podobě karet pro rozhraní M.2. Právě díky tomu může být malý, i když ponese čtyři tato úložná zařízení, což se ale pochopitelně zákazníkovi značně prodraží v porovnání s NAS pro 2,5" nebo dokonce 3,5" disky. Odměnou je tedy mobilita a pak si v QNAP řekli, že by nebylo špatné, kdyby tato jejich novinka nesla také zabudovaný switch. Ten ve výchozím nastavení obsluhuje jeden síťový adaptér pro tři porty a pak tu jsou dvě samostatné síťovky. Všechny jsou pochopitelně gigabitové.

TBS-453A NASbook je ale také vybaven dalšími rozhraními, a to celkem čtyřmi porty USB 3.0, dvěma HDMI, třemi audio konektory a také čtečkou SD karet. Díky tomu se z něj může snadno stát i multimediální přehrávač, k nemuž přijde vhod dodávaný dálkový ovladač nebo jej můžeme použít jako běžný počítač.

To vše bude obsluhovat 14nm procesor Intel Celeron N3150 se čtyřmi 1,6GHz jádry pracujícími díky turbu na frekvenci až 2,08 GHz. Ten má po ruce 4 nebo 8 GB paměti DDR3L s dvoukanálovým zapojením. Procesor podporuje šifrování AES-NI, takže i s 256bitovým šifrováním dokáže poskytnout na síti propustnost 109 MB/s. Pokud šifrování vypneme, propustnost se zvýší pouze o nějaké 3 MB/s.

NAS dokáže pracovat s různými zdroji napájení, které mohou poskytovat 10 až 20 V. O spotřebě se QNAP nezmiňuje, ale můžeme hádat, že to bude kolem 20 W, spíše méně. Záležet ale bude také na tom, jaké model M.2 SSD využijeme a jaká zařízení navěsíme na USB porty serveru, takže QNAP k němu raději dodává 65W zdroj. K dispozici bude několik verzí lišících se výbavou, tedy kapacitou RAM a instalovaných M.2 SSD (kompatibilní jsou 2280/2260/2242 s rozhraním SATA 6 Gb/s):
  • TBS-453A-4G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD

Podle vyjádření zástupce QNAP by měly být v rámci EU k dispozici pouze verze TBS-453A-4G a TBS-453A-8G, tedy samotné zařízení bez SSD ve dvou verzích lišících se velikostí RAM.

Pokud k němu připojíme zobrazovací zařízení a periferie, budeme jej moci využít jako počítač s linuxovým systémem, ale jinak je připraveno obvyklé webové rozhraní systému QTS Storage Manager. Nechybí však podpora virtualizace, která umožní na tomto NAS běh několika virtuálních strojů se systémy Windows, Linux, Unix nebo Android. Více se o novém TBS-453A dozvíte na stránkách výrobce QNAP.

Zdroj: QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Nemocnice využívá VR pro uklidnění dětí před magnetickou rezonancí Nemocnice využívá VR pro uklidnění dětí před magnetickou rezonancí
Virtuální realita může pomáhat i pacientům, které čeká magnetická rezonance. Britská nemocnice se rozhodla pomoct zejména vystrašeným dětem, aby se vyšetření tolik nebály. K tomu je určená prohlídka nemocnice ve VR.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
AOC posiluje svou řadu herních LCD AGON AOC posiluje svou řadu herních LCD AGON
Letošní rok je rok herních monitorů a nyní to dokazuje také AOC, které rozšiřuje svou rodinu LCD z prohnutou obrazovkou o dva nové modely: 31,5" AGON AG322QCX a pak 27" AGON AG272FCX. Jaké jsou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Ryzen 7 1800X a 1700X: ceny potvrzeny Ryzen 7 1800X a 1700X: ceny potvrzeny
Nové fotografie procesorů: Dnes si můžeme už potvrdit, že ceny procesorů AMD Ryzen se v ani jednom případě nedostanou nad 500 dolarů, což se odrazí také v našich obchodech. Jaké tedy budou reálné ceny Ryzenů? A co nové desky?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0 Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0
Thermaltake zařadil do své nabídky nový prodlužovací kabel, který zákazníkům umožní lépe vystavit grafickou kartu na odiv. Může nám ale také pomoci sestavit si počítač s větší mírou flexibility, což se bude opět hodit modderům.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Mars 2117: velkoměsto dle Spojených arabských emirátů Mars 2117: velkoměsto dle Spojených arabských emirátů
Spojené arabské emiráty oficiálně zveřejnily svůj záměr vystavět na Marsu město velikosti Chicaga. V něm by tak mělo najít domov statisíce lidí a název projektu Mars 2117 nám rovněž sděluje, kdy by se to tak mělo stát.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře