www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem
, , aktualita
QNAP si připravil zajímavý nový NAS, respektive NASbook, jak jej označuje. Chce tím totiž zdůraznit, že jde i o mobilní zařízení, které můžeme dobře využít na cestách. Je totiž malé a má v sobě integrovaný konfigurovatelný switch.reklama
QNAP TBS-453A je ale především NAS, který spoléhá na SSD v podobě karet pro rozhraní M.2. Právě díky tomu může být malý, i když ponese čtyři tato úložná zařízení, což se ale pochopitelně zákazníkovi značně prodraží v porovnání s NAS pro 2,5" nebo dokonce 3,5" disky. Odměnou je tedy mobilita a pak si v QNAP řekli, že by nebylo špatné, kdyby tato jejich novinka nesla také zabudovaný switch. Ten ve výchozím nastavení obsluhuje jeden síťový adaptér pro tři porty a pak tu jsou dvě samostatné síťovky. Všechny jsou pochopitelně gigabitové.

TBS-453A NASbook je ale také vybaven dalšími rozhraními, a to celkem čtyřmi porty USB 3.0, dvěma HDMI, třemi audio konektory a také čtečkou SD karet. Díky tomu se z něj může snadno stát i multimediální přehrávač, k nemuž přijde vhod dodávaný dálkový ovladač nebo jej můžeme použít jako běžný počítač.

To vše bude obsluhovat 14nm procesor Intel Celeron N3150 se čtyřmi 1,6GHz jádry pracujícími díky turbu na frekvenci až 2,08 GHz. Ten má po ruce 4 nebo 8 GB paměti DDR3L s dvoukanálovým zapojením. Procesor podporuje šifrování AES-NI, takže i s 256bitovým šifrováním dokáže poskytnout na síti propustnost 109 MB/s. Pokud šifrování vypneme, propustnost se zvýší pouze o nějaké 3 MB/s.

NAS dokáže pracovat s různými zdroji napájení, které mohou poskytovat 10 až 20 V. O spotřebě se QNAP nezmiňuje, ale můžeme hádat, že to bude kolem 20 W, spíše méně. Záležet ale bude také na tom, jaké model M.2 SSD využijeme a jaká zařízení navěsíme na USB porty serveru, takže QNAP k němu raději dodává 65W zdroj. K dispozici bude několik verzí lišících se výbavou, tedy kapacitou RAM a instalovaných M.2 SSD (kompatibilní jsou 2280/2260/2242 s rozhraním SATA 6 Gb/s):
  • TBS-453A-4G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD

Podle vyjádření zástupce QNAP by měly být v rámci EU k dispozici pouze verze TBS-453A-4G a TBS-453A-8G, tedy samotné zařízení bez SSD ve dvou verzích lišících se velikostí RAM.

Pokud k němu připojíme zobrazovací zařízení a periferie, budeme jej moci využít jako počítač s linuxovým systémem, ale jinak je připraveno obvyklé webové rozhraní systému QTS Storage Manager. Nechybí však podpora virtualizace, která umožní na tomto NAS běh několika virtuálních strojů se systémy Windows, Linux, Unix nebo Android. Více se o novém TBS-453A dozvíte na stránkách výrobce QNAP.

Zdroj: QNAP
reklama
Nejnovější články
Slepí manželé mohli díky 3D tisku držet model svého zatím nenarozeného dítěte Slepí manželé mohli díky 3D tisku držet model svého zatím nenarozeného dítěte
3D tisk může pomáhat v různých situacích. V lékařství nachází tato technologie čím dál větší uplatnění, nyní netradičně pomohla i brazilskému páru. Manželé se zrakovým postižením se mohli dotýkat modelu svého zatím nenarozeného syna.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
For Honor, nebo Wildlands nyní zdarma i ke GTX 1060 For Honor, nebo Wildlands nyní zdarma i ke GTX 1060
NVIDIA se rozhodla na začátku února začít se svými kartami nabízet i hru For Honor, nebo Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands zdarma. To se ale dosud týkalo pouze výkonných GeForce GTX 1080 Ti, 1080 a 1070, ale to už neplatí.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Kde přistane evropský rover ExoMars? Výběr se zúžil na dvě místa Kde přistane evropský rover ExoMars? Výběr se zúžil na dvě místa
V roce 2020 má letět na Mars první evropský rover ExoMars, pro nějž ESA doposud hledala vhodné místo pro přistání, a to i s pomocí sondy, která kolem planety obíhá od loňského roku. Nyní už byla vybrána poslední dvě možná místa přistání.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Intel vyslal na trh Xeony E3-1200 v6 založené na Kaby Lake Intel vyslal na trh Xeony E3-1200 v6 založené na Kaby Lake
Intel už ohlásil, že na trhu jsou dostupné nejnovější procesory Xeon E3-1200 v6, které jsou založeny na generaci Kaby Lake a mají velice blízko ke standardním Core této generace. Mluvit budeme o celkem osmi modelech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Windows 10 Creators Update už je nejspíše připraven, můžete stahovat Windows 10 Creators Update už je nejspíše připraven, můžete stahovat
Až v dubnu má Microsoft přijít s novými Windows 10 Creators Update, ovšem ty si dle všeho můžeme stáhnout už nyní, neboť sestavení 15063 je prý v Microsoftu označováno jako RTM, čili připravené pro vypuštění.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře