www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem

QNAP TBS-453A: NAS pro M.2 SSD s vestavěným switchem
, , aktualita
QNAP si připravil zajímavý nový NAS, respektive NASbook, jak jej označuje. Chce tím totiž zdůraznit, že jde i o mobilní zařízení, které můžeme dobře využít na cestách. Je totiž malé a má v sobě integrovaný konfigurovatelný switch.reklama
QNAP TBS-453A je ale především NAS, který spoléhá na SSD v podobě karet pro rozhraní M.2. Právě díky tomu může být malý, i když ponese čtyři tato úložná zařízení, což se ale pochopitelně zákazníkovi značně prodraží v porovnání s NAS pro 2,5" nebo dokonce 3,5" disky. Odměnou je tedy mobilita a pak si v QNAP řekli, že by nebylo špatné, kdyby tato jejich novinka nesla také zabudovaný switch. Ten ve výchozím nastavení obsluhuje jeden síťový adaptér pro tři porty a pak tu jsou dvě samostatné síťovky. Všechny jsou pochopitelně gigabitové.

TBS-453A NASbook je ale také vybaven dalšími rozhraními, a to celkem čtyřmi porty USB 3.0, dvěma HDMI, třemi audio konektory a také čtečkou SD karet. Díky tomu se z něj může snadno stát i multimediální přehrávač, k nemuž přijde vhod dodávaný dálkový ovladač nebo jej můžeme použít jako běžný počítač.

To vše bude obsluhovat 14nm procesor Intel Celeron N3150 se čtyřmi 1,6GHz jádry pracujícími díky turbu na frekvenci až 2,08 GHz. Ten má po ruce 4 nebo 8 GB paměti DDR3L s dvoukanálovým zapojením. Procesor podporuje šifrování AES-NI, takže i s 256bitovým šifrováním dokáže poskytnout na síti propustnost 109 MB/s. Pokud šifrování vypneme, propustnost se zvýší pouze o nějaké 3 MB/s.

NAS dokáže pracovat s různými zdroji napájení, které mohou poskytovat 10 až 20 V. O spotřebě se QNAP nezmiňuje, ale můžeme hádat, že to bude kolem 20 W, spíše méně. Záležet ale bude také na tom, jaké model M.2 SSD využijeme a jaká zařízení navěsíme na USB porty serveru, takže QNAP k němu raději dodává 65W zdroj. K dispozici bude několik verzí lišících se výbavou, tedy kapacitou RAM a instalovaných M.2 SSD (kompatibilní jsou 2280/2260/2242 s rozhraním SATA 6 Gb/s):
  • TBS-453A-4G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-4G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G: dodávaný bez M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-480GB: dodávaný s 2 x 240GB M.2 SSD
  • TBS-453A-8G-960GB: dodávaný s 4 x 240GB M.2 SSD

Podle vyjádření zástupce QNAP by měly být v rámci EU k dispozici pouze verze TBS-453A-4G a TBS-453A-8G, tedy samotné zařízení bez SSD ve dvou verzích lišících se velikostí RAM.

Pokud k němu připojíme zobrazovací zařízení a periferie, budeme jej moci využít jako počítač s linuxovým systémem, ale jinak je připraveno obvyklé webové rozhraní systému QTS Storage Manager. Nechybí však podpora virtualizace, která umožní na tomto NAS běh několika virtuálních strojů se systémy Windows, Linux, Unix nebo Android. Více se o novém TBS-453A dozvíte na stránkách výrobce QNAP.

Zdroj: QNAP
reklama
Nejnovější články
Astronomové mohli pozorovat vznik nové černé díry Astronomové mohli pozorovat vznik nové černé díry
V podstatě v přímém přenosu mohli astronomové sledovat vznik nové černé díry, ve kterou se přetvořila 22 milionů světelných let vzdálená hvězda. Z té se nakonec nestala supernova, ale rovnou zkolabovala v černou díru.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
AMD Kyzen, Aragon, Pharos či Promethean: co se pod nimi skrývá? AMD Kyzen, Aragon, Pharos či Promethean: co se pod nimi skrývá?
Společnost AMD si nedávno zaregistrovala další značky, které hodlá přiřadit svým produktům. My už víme, co představují Threadripper či EPYC, ale co se skrývá pod značkami jako Kyzen, Aragon, Pharos, Promethean, Zenso a CoreAmp?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
NVIDIA vytvořila novou generaci Battleboxů NVIDIA vytvořila novou generaci Battleboxů
Už v roce 2013 NVIDIA představila koncept Battlebox, který se týká vytvoření vzoru herního počítače pro hraní ve vysokém rozlišení. Ten byl obnoven v roce 2015, a tak nepřekvapí, že nyní v roce 2017 následuje opět oživení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Maličký dron DJI Spark je ovladatelný i gesty ruky Maličký dron DJI Spark je ovladatelný i gesty ruky
Známý výrobce dronů DJI přišel s novinkou v podobě maličkého dronu Spark. Ten má sotva 300 gramů hmotnosti a přináší možnost ovládání pomocí gest ruky. Má také několik zajímavých režimů sledování snímaného objektu.
25.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Fractal Design uvádí pro sebe netradiční skříně Focus G Fractal Design uvádí pro sebe netradiční skříně Focus G
Fractal Design si připravil dvojici skříní spadajících do stejné série, a to Focus G a Focus G Mini. Pro tuto firmu je jejich design netradiční, neboť jde o otevřené skříně s dobře viditelnými průduchy. Samy o sobě ale netradiční vůbec nejsou.
25.5.2017,  aktualita, Jan Vítek