www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x31: domácí NAS pro až 4 disky

QNAP TS-x31: domácí NAS pro až 4 disky
, , aktualita
Společnost QNAP vypouští na trh novou sérii domácích NAS TS-x31, která jsou tedy určena také pro malé kanceláře a slibují slušný výkon. Do obchodů se dostanou celkem tři verze lišící se počtem šachet pro pevné disky.reklama
Na trh se tedy dostanou nové modely QNAP TS-131, TS-231 a TS-431 určené pro jeden, dva a čtyři 3,5" pevné disky s rozhraním SATA. Určeny jsou pro základní úlohy, tedy sdílení, zálohování a ukládání dat, multimédií a také tu jsou jisté cloudové funkce, pod což se tedy obvykle schovává možnost přístupu k datům přes Internet i pomocí mobilních zařízení.

Výkon zajistí dvoujádrový procesor Freescale ARM Cortex-A9 pracující na 1,2 GHz, která má k dispozici 512 MB RAM DDR3 a dále máme v hardwarové výbavě po třech portech USB 3.0 pro USB disky, čtečky karet nebo UPS a jeden či dva gigabitové porty LAN. Dvěma LAN porty je vybaven dvoudiskový a čtyřdiskový model a my si je budeme moci spojit pro dosažení vyššího výkonu (link aggregation), jeden použít jako záložní pro případ, že by hlavní spojení selhalo, nebo prostě NAS zapojit do dvou různých sítí. Otázkou je, co nám má přinést spojení výkonu dvou ethernetových portů, když maximální propustnost při downloadu je 110 MB/s a při uploadu 80 MB/s a na to v podstatě stačí i jeden.

Nové modely od QNAP dále podporují DLNA i AirPlay a pochopitelně pracují s operačním systémem QTS, který umožní využít řadu různých aplikací jako Photo Station, Music Station a Video Station a pro správu různých typů dat zase poslouží Qphoto, Qmusic, Qfile a mobilní aplikace Qmanager.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře