www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x31+: energeticky efektivní NAS

QNAP TS-x31+: energeticky efektivní NAS
, , aktualita
Především pro malé kanceláře a domácnosti je určena nová série QNAP TS-x31+ Turbo NAS, která přichází vybavena dvěma nebo čtyřmi pozicemi pro pevné disky a vylepšeným procesorem ARM Cortex-A15.reklama
QNAP TS-x31+ Turbo NAS by tedy měly nabídnout relativně přívětivou cenu vzhledem k tomu, že jsou určeny i do domácností. Je ale třeba si také uvědomit, že QNAP TurboNAS obecně nepatří mezi nejlevnější modely. Slibují ale také velmi slušný výkon, a to díky dvěma rozhraním gigabit Ethernet. Ty můžeme spojit a dostat z nich celkovou datovou propustnost i přes 200 MB/s, přičemž i při zapnutí hardwarového šifrování dat pomocí 256bitového AES to bude přes 150 MB/s, alespoň tedy dle specifikací výrobce. Dvě ethernetová rozhraní se ale dají využít i jinak, třeba pro zapojení do dvou různých sítí nebo pro vytvoření záložního připojení.

Potřebný výkon tedy zajistí dvoujádrový a 1,4GHz procesor ARM Cortex-A15, který je vybaven zbrusu novým FPU VFPv4 a dále má k dispozici 1 GB operační paměti DDR3. Podporovány jsou pak dva nebo čtyři desktopové i notebookové disky s rozhraním SATA 6 Gb/s (modely TS-231+ a TS-431+). Vedle toho tu máme také tři rozhraní USB 3.0 pro připojení dalších zařízení.

A že jde také o domácí NAS, pak QNAP klade důraz i na multimédia a zmiňuje podporu DLNA, AirPlay či Chromecast a také mobilní aplikace Qphoto, Qmusic, Qvideo, Qfile a Qmanager či další aplikace Photo Station, Music Station a Video Station pro správu multimediálních dat. To je ale v podstatě společné pro všechny moderní QNAP TurboNAS, neboť ty jsou všechny založeny na operačním systému QTS.

Tisková zpráva nijak nerozvádí onu energetickou efektivitu a pouze poukazuje na procesor. Ze specifikací na stránkách výrobce (viz zdroj) se ale dozvíme, že bez zapnutých disků je spotřeba těchto modelů 9 a 12 W, přičemž pak už záleží na tom, jaké disky použijeme. Menší model by se tak měl dostat na cca 16 W se dvěma disky a větší pak na 26 W se čtyřmi disky.

Nová série TS-x31+ bude na trhu k dispozici od února. Ceny nebyly uvedeny, ale lze předpokládat, že budou podobné jako u série TS-x31. Její dvoudiskový model přijde na 6000 Kč a více a za čtyřdiskový dáme alespoň 7900 Kč s daní.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře