www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x31P: levná NAS pro domácnosti a malé kanceláře

QNAP TS-x31P: levná NAS pro domácnosti a malé kanceláře
, , aktualita
Známý výrobce síťových úložných zařízení NAS si připravil sérii TS-x31P, která bude v jeho nabídce patřit k tomu levnějšímu, co lze sehnat. Jde o celkem tři modely pro jeden, dva nebo čtyři disky.reklama
QNAP TS-x31P čítá konkrétně modely TS-131P, TS-231P a TS-431P, jež se mezi sebou liší především počtem šachet pro pevné disky. Jinak jsou všechny vybaveny procesorem Alpine AL-212 od AnnapurnaLabs, který má 2 jádra Cortex-A15 taktovaná na 1,7 GHz a určeny jsou pro domácnosti, malé kanceláře, apod.

Mezi klíčové vlastnosti QNAP počítá 1 GB operační paměti DDR3, tři porty USB 3.0, hardwarové šifrování dat a Container Station, která v sobě integruje virtualizace LXC a Docker. Samozřejmostí je podpora rozhraní SATA 6 Gbps a pevných disků i SSD, přičemž TS-131P dosahuje datové propustnosti až 112 MB/s, zatímco TS-231P a TS-431P dosahují datové propustnosti až 225 MB/s, takže je zřejmé, že podporují spojení dvou 1Gb/s ethernetových portů. Výbava tak není vůbec špatná na to, že je výrobce řadí cenově tak nízko.

Se zapnutým hardwarovým šifrováním (celý oddíl pomocí 256bitového AES) je datová propustnost u 2diskového a 4diskového modelu maximálně 180 MB/s (u čehož samozřejmě záleží i na konfiguraci polí RAID a výkonu samotných disků), zatímco u 1diskového modelu vybaveného pouze 1 ethernetovým portem jde maximálně o 112 MB/s.
  • TS-131P: 1 šachta, 1 × Gigabit LAN
  • TS-231P: 2 šachty, 2 × Gigabit LAN
  • TS-431P: 4 šachty, 2 × Gigabit LAN

Všechny tyto modely pracují s obvyklým operačním systémem pro NAS QNAP, takže tu máme i obvyklé aplikace jako QmailAgent pro správu e-mailových účtů, Qcontactz pro kontakty, Notes Station pro tvorbu digitálních poznámek v cloudu, Qsync pro synchronizaci dat napříč různými zařízeními a nechybí ani podpora DLNA, AirPlay, Chromecast a obvyklé Photo Station, Music Station a Video Station pro multimédia (nebo dále Qphoto, Qmusic, Qvideo, Qfile a Qmanager).

Řada TS-x31P také podporuje zálohování pro Windows a Mac, dále Real-Time Remote Replication (RTRR) a cloudová úložiště jako Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box a Amazon S3/OpenStack Swift/WebDAV. Můžeme k nim připojit i IP kamery, přičemž základní nabídka čítá licenci pro 2 IP kamery v Surveillance Station (dokoupením dodatečných licencí lze rozšířit až na 25 kanálů).

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Měkký robotický přístroj může pomoct srdci bít Měkký robotický přístroj může pomoct srdci bít
Skupina výzkumníků z Harvardovy univerzity ve spolupráci s dětskou nemocnicí vyvíjí zařízení měkké robotiky, které bude pomáhat srdci v jeho pohybech. Přístroj se umístí okolo srdce a bude jej podporovat.
20.1.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková
Toshiba uvažuje o odštěpení výroby SSD, těžil by z toho WD Toshiba uvažuje o odštěpení výroby SSD, těžil by z toho WD
Toshiba dle Tom's Hardware vážně uvažuje o tom, že od sebe odštěpí nejen výrobu SSD a pamětí NAND Flash. Z toho by mohla velice získat firma WD, která již nyní s Toshibou spolupracuje v rámci podniku Flash Forward NAND.
20.1.2017,  aktualita, Jan Vítek
Logitech přidal do nabídky myš G203 Prodigy vycházející z G100s Logitech přidal do nabídky myš G203 Prodigy vycházející z G100s
Mezi levnější myši G se zařadí nový model Logitech G203 Prodigy, která navazuje na klasické modely jako G100s. Jde pochopitelně o herní myš, která má stranově souměrné tělo a základní nabídku tlačítek.
20.1.2017,  aktualita, Jan Vítek
Orbita je čím dál plnější a odborníci hledají rychlé řešení řízení provozu Orbita je čím dál plnější a odborníci hledají rychlé řešení řízení provozu
Dá se říci, že do vesmíru už dnes létá kde kdo, čímž prudce roste i využití především nízké oběžné dráhy, která je plná satelitů a bohužel také smetí. Experti si uvědomují, že tento problém je třeba bezodkladně řešit.
20.1.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Čína na letošek chystá prototyp superpočítače pro výkon 1 EXAFLOP Čína na letošek chystá prototyp superpočítače pro výkon 1 EXAFLOP
Číňané již dnes provozují dva světově nejvýkonnější počítače světa, které tak vévodí žebříčku TOP500. Ještě tento rok ale chtějí postavit prototyp nového stroje, který je později zcela zastíní, neboť se má posunout již do řádu exa.
20.1.2017,  aktualita, Jan Vítek