www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x31P: levná NAS pro domácnosti a malé kanceláře

QNAP TS-x31P: levná NAS pro domácnosti a malé kanceláře
, , aktualita
Známý výrobce síťových úložných zařízení NAS si připravil sérii TS-x31P, která bude v jeho nabídce patřit k tomu levnějšímu, co lze sehnat. Jde o celkem tři modely pro jeden, dva nebo čtyři disky.reklama
QNAP TS-x31P čítá konkrétně modely TS-131P, TS-231P a TS-431P, jež se mezi sebou liší především počtem šachet pro pevné disky. Jinak jsou všechny vybaveny procesorem Alpine AL-212 od AnnapurnaLabs, který má 2 jádra Cortex-A15 taktovaná na 1,7 GHz a určeny jsou pro domácnosti, malé kanceláře, apod.

Mezi klíčové vlastnosti QNAP počítá 1 GB operační paměti DDR3, tři porty USB 3.0, hardwarové šifrování dat a Container Station, která v sobě integruje virtualizace LXC a Docker. Samozřejmostí je podpora rozhraní SATA 6 Gbps a pevných disků i SSD, přičemž TS-131P dosahuje datové propustnosti až 112 MB/s, zatímco TS-231P a TS-431P dosahují datové propustnosti až 225 MB/s, takže je zřejmé, že podporují spojení dvou 1Gb/s ethernetových portů. Výbava tak není vůbec špatná na to, že je výrobce řadí cenově tak nízko.

Se zapnutým hardwarovým šifrováním (celý oddíl pomocí 256bitového AES) je datová propustnost u 2diskového a 4diskového modelu maximálně 180 MB/s (u čehož samozřejmě záleží i na konfiguraci polí RAID a výkonu samotných disků), zatímco u 1diskového modelu vybaveného pouze 1 ethernetovým portem jde maximálně o 112 MB/s.
  • TS-131P: 1 šachta, 1 × Gigabit LAN
  • TS-231P: 2 šachty, 2 × Gigabit LAN
  • TS-431P: 4 šachty, 2 × Gigabit LAN

Všechny tyto modely pracují s obvyklým operačním systémem pro NAS QNAP, takže tu máme i obvyklé aplikace jako QmailAgent pro správu e-mailových účtů, Qcontactz pro kontakty, Notes Station pro tvorbu digitálních poznámek v cloudu, Qsync pro synchronizaci dat napříč různými zařízeními a nechybí ani podpora DLNA, AirPlay, Chromecast a obvyklé Photo Station, Music Station a Video Station pro multimédia (nebo dále Qphoto, Qmusic, Qvideo, Qfile a Qmanager).

Řada TS-x31P také podporuje zálohování pro Windows a Mac, dále Real-Time Remote Replication (RTRR) a cloudová úložiště jako Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box a Amazon S3/OpenStack Swift/WebDAV. Můžeme k nim připojit i IP kamery, přičemž základní nabídka čítá licenci pro 2 IP kamery v Surveillance Station (dokoupením dodatečných licencí lze rozšířit až na 25 kanálů).

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek