www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x31P: levná NAS pro domácnosti a malé kanceláře

QNAP TS-x31P: levná NAS pro domácnosti a malé kanceláře
, , aktualita
Známý výrobce síťových úložných zařízení NAS si připravil sérii TS-x31P, která bude v jeho nabídce patřit k tomu levnějšímu, co lze sehnat. Jde o celkem tři modely pro jeden, dva nebo čtyři disky.reklama
QNAP TS-x31P čítá konkrétně modely TS-131P, TS-231P a TS-431P, jež se mezi sebou liší především počtem šachet pro pevné disky. Jinak jsou všechny vybaveny procesorem Alpine AL-212 od AnnapurnaLabs, který má 2 jádra Cortex-A15 taktovaná na 1,7 GHz a určeny jsou pro domácnosti, malé kanceláře, apod.

Mezi klíčové vlastnosti QNAP počítá 1 GB operační paměti DDR3, tři porty USB 3.0, hardwarové šifrování dat a Container Station, která v sobě integruje virtualizace LXC a Docker. Samozřejmostí je podpora rozhraní SATA 6 Gbps a pevných disků i SSD, přičemž TS-131P dosahuje datové propustnosti až 112 MB/s, zatímco TS-231P a TS-431P dosahují datové propustnosti až 225 MB/s, takže je zřejmé, že podporují spojení dvou 1Gb/s ethernetových portů. Výbava tak není vůbec špatná na to, že je výrobce řadí cenově tak nízko.

Se zapnutým hardwarovým šifrováním (celý oddíl pomocí 256bitového AES) je datová propustnost u 2diskového a 4diskového modelu maximálně 180 MB/s (u čehož samozřejmě záleží i na konfiguraci polí RAID a výkonu samotných disků), zatímco u 1diskového modelu vybaveného pouze 1 ethernetovým portem jde maximálně o 112 MB/s.
  • TS-131P: 1 šachta, 1 × Gigabit LAN
  • TS-231P: 2 šachty, 2 × Gigabit LAN
  • TS-431P: 4 šachty, 2 × Gigabit LAN

Všechny tyto modely pracují s obvyklým operačním systémem pro NAS QNAP, takže tu máme i obvyklé aplikace jako QmailAgent pro správu e-mailových účtů, Qcontactz pro kontakty, Notes Station pro tvorbu digitálních poznámek v cloudu, Qsync pro synchronizaci dat napříč různými zařízeními a nechybí ani podpora DLNA, AirPlay, Chromecast a obvyklé Photo Station, Music Station a Video Station pro multimédia (nebo dále Qphoto, Qmusic, Qvideo, Qfile a Qmanager).

Řada TS-x31P také podporuje zálohování pro Windows a Mac, dále Real-Time Remote Replication (RTRR) a cloudová úložiště jako Amazon Glacier, Azure Storage, Google Cloud Storage, Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox, Amazon Drive, Yandex Disk, Box a Amazon S3/OpenStack Swift/WebDAV. Můžeme k nim připojit i IP kamery, přičemž základní nabídka čítá licenci pro 2 IP kamery v Surveillance Station (dokoupením dodatečných licencí lze rozšířit až na 25 kanálů).

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Gigabyte na úvod připravil pět desek pro Ryzen Gigabyte na úvod připravil pět desek pro Ryzen
Své první desky pro procesory Ryzen představila také společnost Gigabyte a v jejím případě jde o prvních pět modelů s čipsety X370 a B350, které se tak řadí mezi vyšší a střední třídu. Co nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Raspberry Pi Zero W za 10 dolarů nabídne i Wi-Fi s Bluetooth Raspberry Pi Zero W za 10 dolarů nabídne i Wi-Fi s Bluetooth
Raspberry Foundation obohatila svou nabídku o novou verzi Pi Zero s označením W, což znamená, že za svých 10 dolarů dostaneme na této miniaturní desce také rozhraní Wi-Fi a Bluetooth. Cena je tak vyšší, ale nabídka lepší.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
W10 Creators Update umožní zakázat aplikace nepořízené ve Store W10 Creators Update umožní zakázat aplikace nepořízené ve Store
Nejnovější sestavení systému Windows 10 pro Insidery nese novou možnost, kterou jsme mohli tak nějak očekávat po oznámení systému Windows 10 Cloud. Budeme moci zakázat spouštění aplikací, které nebyly instalovány z obchodu Store.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
Nejvzdálenější pulsar je 1000x jasnější, než by měl být Nejvzdálenější pulsar je 1000x jasnější, než by měl být
Zařízení XMM-Newton evropské ESA a NuSTAR americké NASA identifikovala nejvzdálenější a současně nejjasnější známý pulsar, který je tisíckrát jasnější, než by dle dřívějších předpokladů mohl být jako obvyklá neutronová hvězda.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitch začne prodávat hry s podílem pro streamery Twitch začne prodávat hry s podílem pro streamery
Služba Twitch slouží pro streamování videí z her, čili jde o celou streamovací platformu, která aktuálně patří společnosti Amazon. Od letošního jara ale půjde také o platformu, která bude prodávat hry, a to se zajímavým prodejním modelem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek