www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TS-x51: NAS pro náročné domácnosti

QNAP TS-x51: NAS pro náročné domácnosti
, , aktualita
Společnost QNAP ohlásila novou sérii domácích NAS, a to konkrétně TS-x51, která přijde vhod také v malých kancelářích, kde se mohou uplatnit také skříňky UX-500P a UX-800P pro rozšíření celkové kapacity.reklama
Série QNAP TS-x51 bude k dostání v modelech vybavených 2, 4, 6 nebo 8 diskovými pozicemi, od čehož se bude vyvíjet také výsledná kapacita. Tu pak bude možné navýšit ještě pomocí malých skříněk UX-500P a UX-800P, které nabídnou pět a osm pozic.

Nové modely podporují funkce a software jako DLNA, AirPlay, Plex Media Server, takže mají posloužit především jako multimediální základna. Řídit je bude dvoujádrový procesor Intel Celeron pracující na 2,41 GHz, který má k dispozici 1 GB DDR3L rozšiřitelný až na 8 GB a také dva gigabitové porty LAN, díky nimž se maximální přenosové rychlosti pohybují až na 220 MB/s. QNAP slibuje možnost rychlé konverze videa do různých formátů, což se bude hodit třeba pro úpravu filmu pro mobilní zařízení. S obsahem pak budeme moci pracovat díky aplikacím File Station, Video Station nebo Qfile, které jsou již dlouho známou součástí systému QTS. Další aplikace si budeme moci díky QTS App Center doinstalovat.

Vedle uvedených specifikací nám všechny modely nabídnou také výstup HDMI, dále 2 x USB 3.0 (TS-251, TS-451) / 3 x USB 3.0 (TS-651, TS-851) a u pevných disků či SSD můžeme využít funkce Hot-Swap. Jednotky UX-500P a UX-800P nabídnou krom pěti a osmi pozic pro disky také jeden port USB 3.0, LCD panel a otvor pro zámky Kensington.

Dostupnost nových TS-x51 Turbo NAS má být okamžitá, stejně jako dvou rozšiřujících modulů. Ceny však uvedeny nebyly a do nabídek našich obchodů se tyto produkty ještě nedostaly. Má je tak v nabídce zatím asi jen firma UMAX, u níž je cena dvoudiskového modelu TS-251 13 990 Kč s daní.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek