www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP TVS-871T: první NAS s Thunderbolt 2

QNAP TVS-871T: první NAS s Thunderbolt 2
, , aktualita
Společnost QNAP Systems vyslala na trh nový NAS TVS-871T, který má jako vůbec první model na světě nabídnout rozhraní Thunderbolt 2 s propustností 20 Gb/s. Vedle toho se můžeme těšit i na 10Gb/s Ethernet.reklama
Na první pohled je zřejmé, že nový QNAP NAS TVS-871T nebude nic levného, však jde o systém založený na procesorech Core i7 a Core i5 s osmi diskovými pozicemi, který vedle dvou rozhraní Thunderbolt 2 s propustností 20 Gb/s nabídne také dvě rozhraní Ethernet s 10 Gb/s. Je tedy zřejmé, že tento NAS dokáže fungovat i jako DAS (Direct-attached storage), což je tedy v podstatě externí disk. K osmi diskům modelu TVS-871T budeme moci navíc přidat i daších pět nebo osm díky rozšiřujícím jednotkám TX-500P a TX-800P.

Samotný výrobce říká, že tento NAS se bude hodit především profesionálům pracujícím s videem ve vysokém rozlišení (4K), jimž se bude hodit jak velká kapacita, tak vysoká rychlost či propustnost dat. QNAP také slibuje, že rozhraní Thunderbolt a Ethernet budou pracovat naprosto nezávisle na sobě a sama o sobě si nebudou užírat propustnost, ovšem to samozřejmě za předpokladu, že to zvládnou pevné disky.

Maximální kapacita celého systému je až 448 TB, a to díky zmíněným jednotkám TX-500P a TX-800P, jichž můžeme k TVS-871T připojit až šest. Samotný NAS se spoléhá na operační systém QTS 4.2, který najdeme i u podstatně slabších a jednodušších modelů. Může také fungovat jako samostatný počítač, k němuž připojíme klávesnici, myš a monitor přes HDMI, ovšem jeho možnosti jsou dané právě systémym QTS 4.2, takže můžeme surfovat po webu, spravovat data, monitorovat provoz, sledovat obraz snímaný napojenými IP kamerami, atd. To vše ale můžeme provádět ale i ze vzdálených počítačů, neboť QTS 4.2 se ovládá přes webové rozhraní.

K dispozici jsou dva náslledující modely, které mají společnou podporu osmi 2,5"/3,5" disků se SATA 6 Gb/s, šifrování AES-NI, 2x Thunderbolt 2, 2x 10 Gb/s Ethernet, 4x 1 Gb/s Ethernet, 3x USB 3.0 a 1x HDMI.
  • TVS-871T-i7-16G: Intel Core i7-4790S 3,2 GHz čtyřjádrový procesor a 16GB DDR3 RAM
  • TVS-871T-i5-16G: Intel Core i5-4590S 3,0 GHz čtyřjádrový procesor a 16GB DDR3 RAM

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář