www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí odolný a pasivně chlazený NAS IS-400 Pro

QNAP uvádí odolný a pasivně chlazený NAS IS-400 Pro
, , aktualita
Společnost QNAP, známý to výrobce zařízení typu NAS, si připravil nový model IS-400 Pro, který se bude hodit pro nasazení i v prostředí, kde mu hrozí vibrace, prach, vlhkost a nízké či vysoké teploty.reklama
QNAP IS-400 Pro NAS můžeme tedy označit za odolný NAS, který navíc ke svému provozu nepotřebuje aktivní chlazení pomocí ventilátoru. Díky tomu může být uzavřen, aby se do něj nedostal prach a jiné nečistoty. Na druhou stranu je jasné, že pro nasazení při vysokých teplotách nebude zrovna vhodné jej vybavit pevnými disky. Hodit se budou spíše SSD a jak QNAP říká, především modely určené k průmyslovému nasazení. A jasné také je, že taková výbava bude podstatně dražší než pevné disky. QNAP také mluví o tom, že jeho NAS splnil testy MIL-STD-810G-514.6E-1, které jej zkoušely na odolnost vůči vibracím a nárazům.

Nový NAS je založen na 1,1GHz procesoru Intel Celeron se dvěma jádry a 2 GB paměti DDR3, což mu umožní provozovat různé aplikace nebo servery a uživatelé se mohou díky agregaci ethernetových linek těšit na propustnost až 221 MB/s při čtení a 214 MB/s při zápisu. Instalovat do něj můžeme až čtyři 2,5" zařízení s rozhraním SATA a k dispozici máme po dvou portech RJ-45 Gb Ethernetu, USB 3.0 a USB 2.0.

IS-400 Pro podporuje VMware vSphere 5.1 a Citrix XenServer, je kompatibilní s Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 a dále nechybí podpora ani pro VMware VAAI, QNAP vSphere Client, Microsoft ODX a QNAP SMI-S. V programové výbavě najdeme také Surveillance Station, čili software pro obsluhu IP kamer, který podporuje na 2600 modelů. Pro zálohování zase poslouží QNAP NetBak Replicator, který poslouží i pro poštu z Outlooku, samozřejmostí je podpora Apple Time Machine a pak může posloužit také RTRR (Real-Time Remote Replication) pro automatickou replikaci dat, a to i pomocí služeb Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Symform, Dropbox a Google Drive.

Operační systém QNAP QTS 4.1 však nabízí ke stažení přes 100 dalších aplikací, které vyvíjejí i jiné firmy.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik