www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP zrychlil AES šifrování na vybraných NAS

QNAP zrychlil AES šifrování na vybraných NAS
, , aktualita
Společnost QNAP oznámila, že její Full NAS Accelerated-Encryption Technology je nyní dostupná na vybraných modelech Turbo NAS, a to řadách TS/SS-x53 Pro a TS-x51. Očekávat tak můžeme podstatně vyšší rychlosti.reklama
NAS servery QNAP TS/SS-x53 Pro a TS-x51 tak získají možnost využití Full NAS Accelerated-Encryption Technology po aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému, jíž je QTS 4.1.1. Tyto modely NAS jsou založeny na procesorech Intel, jejichž možnosti má zmíněná technologie naplno využít, takže je zřejmé, že půjde o instrukce AES-NI.

Dočkat bychom se tak měli podstatně rychlejšího šifrování a dešifrování dat, přičemž přenosové rychlosti se mají v některých případech zvýšit i více než dvojnásobně. To ostatně ukazují okolní obrázky, které se však týkají pouze rychlosti čtení (downloadu), přičemž o zápisu (uploadu) se zpráva vůbec nezmiňuje.

TS/SS-x53 Pro využívá čtyřjádrový procesor Intel Celeron s taktem až 2,41 GHz, až 8 GB paměti DDR3L a dále dva nebo čtyři ethernetové porty. NAS systémy sírie TS-x51 jsou založeny na dvoujádrovém Celeronu s taktem 2,41 až 2,58 GHz, až 8 GB paměti DDR3L RAM a dvěma porty LAN.

Zdroj: TZ QNAP
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek