www.svethardware.cz
>
>
>

QPAD MK-70: jednoduchá a podsvícená herní klávesnice

QPAD MK-70: jednoduchá a podsvícená herní klávesnice
, , aktualita
Společnost QPAD specializující se na výrobu herních periferií připravila jednoduchou mechanickou herní klávesnici vybavenou modře podsvícenými klávesami. Jedná se o model QPAD MK-70 vycházející z MK-85.reklama
Nová klávesnice QPAD MK-70 je jednoduše řečeno trošku osekaná verze MK-85, přičemž nejviditelnějším rozdílem mezi nimi je, že QPAD MK-85 je vybavena červeným podsvícením a podložkou pod zápěstí. Tu u nového modelu MK-70 nehledejme, ovšem jinak si jsou obě klávesnice velmi podobné a obě jsou založené na mechanických tlačítkách Cherry MX Red. Ty mají lehký lineární stisk a mezi výrobci klávesnic jsou velmi oblíbená.

QPAD MK-70 má zákazníkovi poskytnout kvalitní a pevné tělo, dlouhou výdrž danou i tím, že tlačítka Cherry MX snesou 50 milionů stisků a už zmíněné podsvícení. Jinak ale nenabídne žídnou vyloženou specialitku, tedy žádné speciální programovatelné klávesy ani vyhrazená tlačítka pro ovládání zvuku nebo multimédií. Tyto funkce tu tedy jsou, ale pouze jako alternativa u kláves F.

Výrobce ale hovoří o plném N-key rollover, takže klávesnice by měla korektně reagovat na stisk libovolného počtu kláves najednou, ovšem pouze při zapojení do portu PS/2 pomocí adaptéru. Jak bude v tomto ohledu pracovat při zapojení přes USB, o tom se výrobce už nezmiňuje.

Klávesy jsou zde podsvíceny samozřejmě individuálně, takže každá má vlastní LED. My si můžeme vybrat ze čtyř úrovní intenzity podsvícení. Pro připojení klávesnice poslouží 1,8m kabel s pletenou bužírkou a pozlaceným USB konektorem, přičemž adaptér na PS/2 je součástí balení.

Rozměry klávesnice jsou 448 x 150 x 35 mm a hmotnost 1,4 kg. Na trh se dostane na konci tohoto měsíce s doporučenou cenou 99 euro.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře