www.svethardware.cz
>
>
>
>

Quake Champions: pouze pro PC a možná zdarma

Quake Champions: pouze pro PC a možná zdarma
, , aktualita
Další pokračování na motivy hry Quake, které známe jako Quake Champions, bude dle všeho přichystané exkluzivně pro platformu PC. Je to prostě a jednoduše kvůli její náročnosti. A vedle toho bude možná i zdarma.reklama
Take o hře Quake Champions byla akce QuakeCon, kde se fanoušci mohli dozvědět, jak bude tato hra vůbec vypadat a co od ní mohou čekat. My ostatní se můžeme podívat na krátké video, které nám připravila společnost Bethesda Softworks a id Software. To je první věc.


Vypadá to na další klasickou rychlou řežbu ve stylu Quake 3 Arena, kde nebudou chybět dobře známé zbraně včetně raketometu, s jehož pomocí budeme moci skákat. Hra také slibuje velký výběr různých unikátních postav, ale i těch, které dobře známe z předchozích dílů. Stejně tak styl herních úrovní, či spíše arén, je už dobře známý a jako správná arkádová akce nový Quake nebude řešit, kolik zbraní a střeliva si můžeme nabrat. Co se týče technické stránky, důležitý bude vysoký framerate, přičemž id Software jej rozhodně nebude uzamykat.


Pete Hines z Bethesda Softworks také už vyloučil, že by si Quake Champions mohli zahrát majitelé konzolí, protože jednoduše "neexistuje konzole, která podporuje naši vizi této hry". Dle výše uvedeného je také jasné, že vývojářům nestačí, aby tato hra běžela na cílových 30 FPS, které by PlayStation 4 či Xbox One ještě mohly zvládnout, třeba se sníženým rozlišením. Z pohledu PC hráče jde samozřejmě také o ovládání, ale Bethesda řeší především výkon, takže "Quake Champions budou pouze na PC, tečka". Vývojáři se k tomu rozhodli i na základě toho, jak úspěšný je pro ně nový Doom. To jim dodalo důvěru v úspěch chystaného titulu s takto úzkým zaměřením. Aktuálně se ale proslýchá, že Sony si již na letošní 7. září chystá představení konzole PlayStation 4 Neo. Tato konzole by už mohla poskytnout potřebný výkon, takže Bethesda by teoreticky ještě mohla obrátit, ale záleží i na tom, kdy nová PS4 bude opravdu dostupná a co vůbec nabídne.

Zbývá pak vyřešit jednu velkou otázku o tom, jak budou Quake Champions distribuováni, čili zda to bude volně hratelný titul, nebo půjde o placenou hru. To je zatím nevyřešená otázka, takže id Software s Bethesdou se musí teprve dohodnout na tom, jakým způsobem chtějí svou hru zhodnotit. Rozhodnuto ale bylo o tom, že se v příštím roce dočkáme uzavřené betaverze.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře