www.svethardware.cz
>
>
>

Quake nyní i na osciloskopu

Quake nyní i na osciloskopu
, , aktualita
Originální 3D střílečka Quake je jednou z nejvíce upravovaných a modifikovaných her vůbec. Například není žádný problém ji spustit na zařízení s operačním systémem Android a nyní byla zprovozněna dokonce i na osciloskopu.reklama
Osciloskop však není zrovna tím pravým zobrazovacím zařízením, na němž by bylo hraní 3D her požitkem. Praktický smysl to tedy nemá v podstatě žádný a autor, programátor Pekka Väänänen tak pouze ukázal, že to jde. Quake je dokonce na osciloskopu Hitachi V-422 i hratelný, ovšem s jistou dávkou fantazie.

Když se blíže podíváme na vykreslované scény na osciloskopu, je jasně vidět, že ty se skládají pouze z vykreslovaných polygonů, přičemž některé linie jsou víceméně rovné, ale jiné jsou značně zvlněny. To je celkem logické, však polygonová grafika musela být zakódována do signálu, kterému osciloskop rozumí. Ve výsledku jsou tak složitější a menší objekty, jako třeba brnění na podlaze, snadno rozpoznatelné, ale pokud je scéna jednodušší, je v ní orientace daleko složitější. Väänänen k tomu využil zvukovou kartu s jejíž pomocí zakódoval obraz do 96kHz audio signálu.


Nicméně použití osciloskopu pro hraní her není žádnou novou myšlenkou finského programátora. Však ty posloužily pro hraní jedněch z prvních videoher vůbec a zmínit můžeme fyzika Williama Higinbothama, který již v roce 1958 vytvořil hru ve stylu tenisu na analogovém počítači Donner Modell 30 a právě i osciloskopu. Video na YouTube ukazuje aktuální verzi, kterou chce autor dále vylepšovat.

Zdroj: TZ Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře