www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Qualcomm, Fujitsu a Intel mají novou biometriku

Qualcomm, Fujitsu a Intel mají novou biometriku
, , aktualita
Všechny tři společnosti na MWC 2015 představili nové zabezpečovací technologie založené na biometrice, přičemž každá má svou vlastní. Budeme ale mluvit především o Intel TrueKey, o němž jsme se mohli dozvědět již dříve.reklama
Shodou okolností tak byly představeny hned tři nové biometrické technologie sloužící k zabezpečení počítačů, mobilních zařízení a jejich dat. Jedná se tedy o alternativu pro zadávání hesel a PINů.

Co se týče Intel TrueKey, o tom se firma zmiňovala již dříve, ovšem plánovala jej představit až na MWC 2015, který právě probíhá. TrueKey využívá uživatelův obličej k určení totožnosti, čili již známý přístup, který využívá třeba měření rozestupu očí nebo jejich vzdálenosti od nosu a další charakteristiky našeho obličeje. Vedle toho hrají svou roli i další metody ověření, jako třeba když PC na krátkou vzdálenost naváže spojení s mobilním telefonem. Pak může určit, že pravý uživatel se pravděpodobně pohybuje blízko něj, ovšem využití této metody bude záviset čistě na něm. Intel v současné době pracuje na příslušných aplikacích TrueKey pro Windows, Mac OS X, Android a iOS a také na podpoře této technologie u internetových prohlížečů. Pomocí kamery se tak budeme moci možná již brzy snadno logovat na různé webové stránky a odpadne nutnost použití hesel a všeho s tím spojeného.


Intel označuje své řešení TrueKey za snadné, bezpečné a soukromé. Jediným hardwarovým požadavkem pro jeho použití bude integrovaná nebo USB web kamera. Nicméně aplikace zdarma nabídne možnost využití 15 účtů a pokud nám to nebude stačit, bude třeba zaplatit 2 dolary měsíčně nebo 20 dolarů ročně.


Qualcomm Snapdragon Sense ID 3D Fingerprint Technology byla popsána jako vůbec první technologie využívající 3D snímání otisků prstů pomocí ultrazvuku. Má jít tedy o výrazný krok kupředu, co se týče možností a využitelnosti v porovnání s klasickou kapacitní technologií. Ultrazvukový skener je schopný přečíst otisk prstu skrz různé materiály včetně skla, hliníku, oceli, safíru či plastu, takže může být zapuštěn v těle mobilního telefonu či jiného zařízení. Ruka může být také ušpiněna či upocena, ani to by nemělo vadit. Jedná se o technologii, která je kompatibilní s mobilními procesory Snapdragon, jak ostatně už udává její název. Jde o série 400, 600 a 800 a komerční nasazení se očekává již v tomto roce.

Dle označení Fujitsu Iris Authentication je zase zřejmé, že tato technologie využívá pro ověření sken duhovky oka. Využívá k tomu infračervený systém, který již byl využit v prototypu chytrého telefonu. Na ten se stačí podívat, aby se odemkl, čili jde o funkci, která nebude po uživateli vyžadovat nic navíc. Duhovka člověka je přitom už po batolecím věku stálá a technologii lze dle Fujitsu jen velmi těžko ošálit. A i tato firma plánuje, že s pomocí vlastního oka budeme moci odemykat nejen telefon, ale i aplikace či se přihlašovat k webovým službám.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek