www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm má problémy, propustí 15 % zaměstnanců

Qualcomm má problémy, propustí 15 % zaměstnanců
, , aktualita
Společnost Qualcomm nedávno zveřejnila své finanční výsledky za poslední období a nebylo to pěkné čtení. Zaznamenala totiž největší pokles tržeb od roku 2009, tedy alespoň dle Bloomberg a reakcí na to má být propuštění 15 % zaměstnanců.reklama
Od společnosti Qualcomm se tedy nyní očekává, že rázně zareaguje na své problémy, které byly zapříčiněny slabou poptávkou po jejích SoC. Investorům tak musí představit plán, jak z této situace vybruslit a firma už ohlásila, že jeho součástí bude propouštění, snížení platů vedoucích pracovníků a další nejmenované akce, které mají přinést snížení nákladů o 1,4 miliardy dolarů.

Za poslední fiskální kvartál Qualcomm zaznamenal 14procentní pokles tržeb, za čímž vidí především to, že trhu s hi-end telefony dominuje Apple, který si navrhuje vlastní potřebná SoC a Samsung začal více používat také své vlastní čipy a už jich neodebírá tolik od Qualcommu. Firma tak ztrácí jednoho ze svých největších zákazníků, což zcela smetlo výsledky stabilního růstu za posledních 19 kvartálů. Z druhé strany navíc na Qualcomm tlačí další výrobci mobilních procesorů, jako je třeba stále agresivnější MediaTEK. Za poslední rok tak hodnota akcií Qualcommu klesla o pětinu.

Qualcomm nyní zaměstnává 31.300 pracovníků, takže z nich asi 4.700 brzy přijde o práci, a to prý nejpozději do konce tohoto roku. Firma chce v případě potřeby najímat dočasné pracovníky a zvažuje i další, potenciálně drastičtější opatření. Mluví se dokonce o jejím rozdělením na firmu vyrábějící čipy a odnož starající se o patentové portfolio, které může používat k výdělku. A ten není v žádném případě zanedbatelný, však má představovat celé dvě třetiny celkového příjmu firmy. CEO Qualcommu Steve Mollenkopf prý tento návrh zvažoval již dříve, ale tehdy byl ještě zavrhnut. Vedle toho se má uvažovat i o přesunu výroby do země s levnější pracovní silou. Steve Mollenkopf ale trvá na tom, že jeho firma nesmí obětovat svou budoucnost pro dnešek, což znamená, že Qualcomm nepřestane investovat a nesáhne na 4 miliardy dolarů, které jsou v každoročním rozpočtu pro výzkum a vývoj. V současnoti jde především o automobilové technologie, 5G sítě a serverové procesory.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek