www.svethardware.cz
>
>
>
>

Qualcomm MU-MIMO: malá Wi-Fi revoluce

Qualcomm MU-MIMO: malá Wi-Fi revoluce
, , aktualita
Společnost Qualcomm si připravila novou anténní technologii MU-MIMO, která má vyřešit problém s Wi-Fi konektivitou v prostředí, kde se pohybuje mnoho uživatelů a v důsledku toho je takové spojení pomalé a problémové.reklama
Qualcomm MU-MIMO (multi user-multiple-input multiple-output) má tedy za úkol zrychlit a zkvalitnit bezdrátovou Wi-Fi konektivitu v zarušeném prostředí. Qualcomm si tak připravil zbrusu nové čipsety pro bezdrátové routery a jiná podobná zařízení, která by měla daleko lépe vyřizovat požadavky mnoha připojených zařízení.

Dnešní běžné Wi-Fi routery musí přepínat mezi připojenými zařízeními, aby s nimi mohly komunikovat a přenášet data, to zvládnou až drahé modely. Z toho tedy jasně vyplývá, že čím více uživatelů je k routeru připojeno, tím méně času na něj zbyde, což znamená i podstatně sníženou datovou propustnost. Technologie Qualcomm MU-MIMO je určena pro aktuální generaci Wi-Fi 802.11ac, s jejíž pomocí dokáže v jednom čase komunikovat s více koncovými zařízeními. Jde tedy v podstatě o stejný rozdíl jako mezi sériovým a paralelním rozhraním.

Zástupci Qualcommu se už pochlubili, že výrobci koncových zařízení se už nemohou dočkat, až tuto technologii nabídnou na trhu. Nicméně pro využití MU-MIMO nebudeme potřebovat pouze nové routery a přístupové body, ale také koncová zařízení, která budou tuto technologii podporovat. To může leckde vyřešit pouze softwarová aktualizace, přičemž to se týká třeba i mobilních procesorů Qualcomm's Snapdragon 801 a 805, jež už jsou na MU-MIMO připraveny. Qualcomm pak bude nabízet i příslušná Wi-Fi řešení, která budou moci využít výrobci počítačů, takže se dá říci, že v jejich případě softwarová aktualizace asi stačit nebude.

Vedle MU-MIMO má Qualcomm připravena i další vylepšení, která mají za úkol zvýšit výkon, čili datovou propustnost. Je to jednak Airtime Fairness, která zamezí tomu, aby pomalejší klientská zařízení bezohledně blokovala síť. Dále to bude schopnost přepínat mezi kanály vzhledem k aktuálnímu zarušení prostoru, k čemuž tedy potřebujeme klienty, které mohou využívat alespoň dvě pásma.

První produkty s MU-MIMO se na trhu objeví do začátku léta.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek