www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory

Qualcomm testuje své 24jádrové serverové procesory
, , aktualita
Už téměř před rokem se společnost Qualcomm nechala slyšet, že začne konkurovat procesorům x86 na poli serverů. Chystá si tak vlastní čipy založené na architektuře ARM a první takový již zkušebně vyrábí a testuje.reklama
Qualcomm tedy již vyrábí první vzorky 24jádrových serverových procesorů, které se mají uplatnit také v datových centrech. Samotná firma je označuje za SoC založená na architektuře ARMv8-A a začala je testovat minulý týden ve čtvrtek v rámci platformy Server Development Platform, kterou Quallcomm vyvíjí již několik let.

Nová 24jádrová ARM SoC jsou vyráběna pomocí jisté "pokročilé technologie FinFET", k níž ale Qualcomm nic bližšího neprozradil. Je tak možné, že Qualcomm nechává své čipy vyrábět v továrnách firmy Samsung, která již disponuje svým 14nm procesem FinFET, ovšem stejně tak to může být TSMC a její 16nm FF.

Nové procesory již podstoupily první testy a dle The Inquirer na nich pracoval Linux s jádrem verze 4.2 a KVM virtualizací a také OpenStack DevStack, webový server Apache a WordPress. Qualcomm se chce přitom dle slov svého senior viceprezidenta Ananda Chandrasekhera zaměřit na novou generaci datových center, která budou orientována na konektivitu a cloud. Pochlubil se také, že o nové procesory má zájem řada zákazníků, kteří si je chtějí co nejdříve vyzkoušet a začít na ně portovat svůj software.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře