Qualcomm vyvíjí platformu Snapdragon Flight pro drony

Qualcomm vyvíjí platformu Snapdragon Flight pro drony
, , aktualita
Pokud drony nebudou smeteny příliš silnými regulacemi, půjde o velmi zajímavý trh, ve kterém chce figurovat i společnost Qualcomm. Ta vyvíjí platformu Snapdragon Flight, která má nabízet ucelený systém pro ovládání dronu a práci s ním.reklama
Drony jsou čím dál populárnější a není divu, že mnoho společností se chce tomuto fenoménu také věnovat a ukousnout si svůj díl koláče. Přidává se k nim i společnost Qualcomm, kterou známe zejména jako výrobce procesorů pro mobilní telefony. Novinou této firmy je platforma Snapdragon Flight, která má nabídnout výrobcům dronů jednoduché ucelené řešení pro práci s dronem. Už nebude nutné kombinovat mnoho součástek různých výrobců, neboť Qualcomm bude poskytovat všechny důležité komponenty v jednom celku.


Qualcomm Snapdragon Flight


Najdete tu jak klasický procesor , tak GPU, DSP, bezdrátové připojení, GPS modul a další. Základem je procesor Qualcomm Snapdragon 801 se čtyřmi jádry taktovanými na 2,26 GHz. K tomu bude přidáno GPU Ardeno 330 a DSP procesor Hexagon pro zpracovávání příkazů k ovládání dronu. Nebudou chybět ani dva ISP procesory pro zpracování obrazu a dedikovaný čip pro zpracování videa. Modul má podporovat 4K video, k dispozici je také Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 a technologie pro záznam polohy.


Dron s Qualcomm Snapdragon Flight


Podporováno je také rychlé nabíjení, aby prodlevy po vybití mohly být co nejkratší. Toto řešení má umožnit výrobcům dronů vyvíjet menší a levnější drony. Platforma Snapdragon Flight by se měla objevit v prvních dronech počátkem příštího roku, patrně v čínských modelech společnosti Yuneec.

Zdroj: eweek.com, qualcomm.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek