www.svethardware.cz
>
>
>
>

Řád desítky: NVIDIA asi odhalí Pascaly již v pátek

Řád desítky: NVIDIA asi odhalí Pascaly již v pátek
, , aktualita
NVIDIA se rozhodla, že poškádlí redaktory technických webů a v důsledku i své zákazníky tím, že rozešle kufříky s puzzle. Jedná se o akci pod názvem Order of 10, která poukazuje na to, že od představení karet s GPU Pascal nás dělí pouhé dny.reklama
Redaktoři vybraných webů tak dostali kufříky s označením Order of 10, což by se dalo přeložit jako Řád desítky. Je jednoduché odhalit proč. Grafické karty NVIDIA s čipy Pascal mají totiž přijít na kartách GeForce desáté generace a konkrétně se pro začátek očekávají modely GTX 1080 a GTX 1070.

Uvnitř kufříků se ukrývá Puzzle, ovšem to už bylo vyřešeno, takže se můžeme sami na stránkách orderof10.com přesvědčit, že odpočet skončí v pátek, a to v sedm večer. V kufříku samotném nachází trojúhelník se znaky, které představují zakódovanou zprávu a tu lze vyřešit právě s pomocí zmíněných webových stránek, kde se nachází různé hádanky. Osvětleno je to v následujícím videu:


Zašifrovaná zpráva vyzvala redaktory, aby hledali adresář, a to evidentně na serveru orderof10. S pomocí dalších hádanek nejdříve přišli na slovo "humanity", pak rozšifrovali "enlightened" a nakonec přišli i na zbytek, takže v důsledku hledali adresu orderof10.com/humanityshallbeenlightened (lidstvo bude osvíceno). Nyní už je vše vyřešeno, takže nás stránky už automaticky přesunou na tuto konkrétní adresu.


No a vzhledem k tomu, že hádanky pro vyhledání přesné adresy se točily kolem Johannese Keplera a Enrica Fermiho, nebylo těžké si vybavit předchozí generace GPU NVIDIA a opět, Order of 10 zase ukazuje na GeForce 10. generace. Stále je tu ale otázka, co se na pátek chystá. Už dříve byla totiž na tento den ohlášena akce, na kterou ale byli pozváni pouze vybraní lidé, takže se mělo za to, že půjde o představení nových karet za zavřenými dveřmi. NVIDIA si ale musela být vědoma toho, že její hádanková akce se bude brzy probírat všude, a tak bude veřejnost velice zvědavá na to, co se v pátek stane.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře