www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Radeon R9 295X2 na světě i s cenou - aktualizováno

Radeon R9 295X2 na světě i s cenou - aktualizováno
, , aktualita
Očekávaná dvoučipová karta AMD Radeon R9 295X2, která jen tak náhodou přichází po oficiálním ohlášení rovněž dvoučipové GeForce TITAN-Z, byla dnes konečně oficiálně představena a své modely představili i partneři AMD.reklama
O příchodu karty Radeon R9 295X2 se vědělo už předem a čekalo se především na cenu, neboť nová NVIDIA GeForce TITAN-Z představená na konci března přichází za cenu 3000 USD, do čehož se ukryjí tři plnohodnotné TITANy. Poměr cena/výkon tedy jasně hovoří v neprospěch TITAN-Z. Jak to tedy bude s novým Radeonem R9 295X2?

Již víme, že Radeon R9 295X2 bude využívat kombinaci vzduchového a vodního chlazení, což není vzhledem k nárokům na chlazení čipů R9 290X nic divného. Pro chlazení karty si tedy bude třeba ve skříni vyhradit jednu 120mm ventilátorovou pozici, a to nejspíše tu zadní. Pokud ale hadičky budou dostatečně dlouhé, může to být i vrchní nebo přední pozice, ale tam může vadit procesorový chladič nebo diskové šachty.

Co se týče ceny, dle DonanimHaber bude nastavena na 1499 USD, což je v porovnání s TITAN-Z pouze polovina, ovšem je třeba si také uvědomit, že cena karty Radeon R9 290X není 1000 USD jako u TITANu, ale 550 USD. Nicméně i tak si v absolutních číslech přeplatíme dvě samostatné karty "jen" o 400 USD a ne o plnou tisícovku.

Pod masivním chladičem se skrývají dva 28nm čipy Hawaii, ovšem kódové označení pro tento model je Vesuvius. Jde o plně vybavené Hawaii, které tak nabídnou 2816 stream procesorů, 176 TMU, 64 ROP, 4 GB GDDR5 na 512bitovém rozhraní, a to všechno dvakrát. Čipy mají navíc pracovat až na 1018 MHz, což je právě o oněch 18 MHz více než u jednočipové R9 290X. Takt pamětí bude stejný, čili 5000 MHz efektivně.


Aktualizováno

Oficiální ohlášení od AMD přišlo dle očekávání právě dnes. Dle výrobce bude tato karta stát dle očekávání 1499 USD nebo 1099 euro, a to bez daně. Dle nové zprávy je také výrobcem vodního chladiče společnost Asetek, což není žádným překvapením, protože jde o hlavního výrobce těchto bezúdržbových chladicích systémů. Na oznámení firmy AMD hned reagovali její partneři, kteří spustili lavinu tiskovek. Jedná se ale vesměs o stejné karty s referenčním designem a vedle firmy Asus si je připravil také Sapphire, VTX3D, Club 3D, PowerColor a další jistě budou následovat.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře