www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 370X: další novinka od AMD

Radeon R9 370X: další novinka od AMD
, , aktualita
AMD v červnu začalo postupně představovat své nové karty AMD Radeon série 300 a nyní se na nás chystá další model, Radeon R9 370X. Zařadí se hned nad již prodávaný Radeon R9 370, který je na trhu za nějakých 4500 Kč.reklama
Specifikace karty AMD Radeon R9 370X přitom ukazují na to, že půjde o přeznačený Radeon R9 270X, takže můžeme očekávat cenu kolem 5500 Kč, ale to se ještě uvidí. Model Radeon R7 370 je na trhu již od předchozího měsíce a nabízí grafické jádro Trinidad Pro, což je nový název pro starý čip Pitcairn Pro. Nový Radeon R9 370X tak využije jádro Trinidad XT.

Trinidad XT by tak měl obsahovat 1280 Stream procesorů 80 TMU a 32 ROP a v takovém případě jde o čip s plochou 212 mm2, který se skládá z 2,8 miliardy tranzistorů. Radeon R7 370X by měl být dle Expreview taktovaný na až 1180 MHz s paměťmi na 1400 MHz (5600 MHz efektivně), které poskytnou na 256bitovém rozhraní propustnost 179,2 GB/s. Očekávat také můžeme 2GB a 4GB varianty této karty. Zmíněné takty se však mají týkat jednoho specifického modelu, který získal server Expreview, a ten asi bude přetaktovaný. Pravděpodobné tedy je, že takty budou nižší, možná i na úrovni Radeonu R9 270X, který má základní takt 1000 MHz a 1050MHz turbo. Napájení zajistí dva 6pinové konektory a TDP se bude pohybovat kolem 150 W.

Radeon R9 370X by měla být dobré řešení pro ty, kteří potřebují kartu pro hraní v rozlišení 1080p. Očekávat ji můžeme někdy v příštím měsíci, stejně jako chystaný Radeon R9 Nano.

Zdroj: WCCFtech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek