www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět

Radeon R9 370X: Pitcairn je zpět
, , aktualita
Společnost AMD bez velkého humbuku uvedla na trh vedle Radeonu R9 Nano také očekávaný Radeon R9 370X, který opět přináší na trh GPU Pitcairn, tedy jeho mírně upravenou verzi. Co nám tedy tento Radeon nabídne?reklama
AMD Radeon R9 370X tedy přichází na trh jako náhrada modelu Radeon R9 270X s čipem Curacao XT a ten zase přišel jako náhrada za HD 7870 s čipem Pitcairn XT. Vypadá to, že ve stínu nového Radeonu R9 Nano skutečně není co vytrubovat do světa.

Dle dřívějších informací se měl nový Radeon R9 370X představit nedlouho poté, co NVIDIA představí svou novou kartu GeForce GTX 950, což se stalo 20. srpna, protože právě ta má být soupeřem pro nový Radeon. Ten ale má nejdříve vstoupit na čínský trh a až někdy později se dočkáme i v Evropě. To je asi důvod, proč AMD pro západní země ještě nepřipravilo příslušné tiskové oznámení, ale příchod R9 370X byl naznačen při příležitosti představení nové R9 Nano.

Na stránkách AMD také ještě nejsou podrobné informace o nové kartě, a tak se zatím můžeme podívat na model Vapour-X R9 370X od Sapphire, který bude k dispozici se 2 GB nebo 4 GB paměti GDDR5. Nabídnout má 1280 Stream procesorů, 80 TMU, 32 ROP a 256bitovou paměťovou sběrnici, prostě to samé co Curacao XT a Pitcairn XT. Doporučená cena R9 370X má být prý 199 USD, což je poměrně dost vzhledem k tomu, že má jít o soupeře pro GeForce GTX 950, která stojí o 40 - 50 USD méně.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik