www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 390X využije GPU Grenada, ovšem identické s Hawaii

Radeon R9 390X využije GPU Grenada, ovšem identické s Hawaii
, , aktualita
Společnost AMD již zítra odhalí první informace o své nové generaci grafických karet Radeon Rx 300, které však povedou do boje modely s novými GPU Fiji. Ale jak na tom budou ostatní karty a především ty s dosud neznámými čipy Grenada?reklama
Není žádnou novinkou, že valná většina nových karet AMD využije staré čipy. Radeon R9 390X a R9 390 však budou postaveny na GPU Grenada XT a Grenada Pro, jež jsme ještě neměli tu čest nikde vidět, neboť předchozí generace využívala v podobě hi-endu čipy Hawaii. Jenomže jak se od sebe Grenada a Hawaii liší? Dle serveru techPowerUp půjde o identické čipy, a to do "posledního tranzistoru". Toto tvrzení podporují i zveřejněné fotografie karty XFX Radeon R9 390X, které odhalily, že jde o naprosto stejné PCB, jaké využívají karty Radeon R9 290X.Vedle toho se objevily už první screenshoty z utility GPU-Z, které ukazují, že Grenada má stejné Device-ID jako Hawaii, takže utilita oba čipy identifikuje stejně - jako Hawaii. Označení Grenada se objevuje v označení BIOSu.

AMD tak může zvýšit výkon nových Radeonů R9 390X a 390 v podstatě pouze zvýšením pracovních frekvencí. Ukazuje se, že R9 390X dosahuje maximálního taktu 1050 MHz a R9 390 bude taktována na až 1000 MHz, a to je v obou případech cca o 50 MHz více v porovnání s předchozí generací. Lépe jsou na tom paměti GDDR5, které už nepracují efektivně na 5000 MHz, ale na 6000 MHz, což na 512bitové sběrnici dává 384 GB/s oproti 320 GB/s u Hawaii. Uvidíme tedy, jak se toto projeví na výsledném výkonu. A samozřejmě je třeba zmínit ještě to, že karty dostaly dvojnásobek, čili 8 GB paměti.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře