www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 480: takt i přes 1,5 GHz s novým nástrojem pro OC

Radeon RX 480: takt i přes 1,5 GHz s novým nástrojem pro OC
, , aktualita
Společnost AMD v minulých dnech naznačila, že nová série Radeonů bude přívětivá pro overclockery a nabídne jim pro přetaktování nové nástroje. Uvádí se, že RX 480 mají snadno dosáhnout taktu přes 1,5 GHz.reklama
AMD tak nabídne nové softwarové nástroje pro přetaktování, které umožní snadno zvyšovat napětí, což je důležité pro dosažení vyšších taktovacích frekvencí. Nové karty Radeon, které přijdou na trh 29. června, tak budeme moci s požehnáním výrobce přetaktovávat, přičemž Radeon RX 480 má běžně dosáhnout frekvence přes 1,5 GHz, přičemž základní takt je 1266 MHz pro jádro. Co se týče pamětí, ty by měly pracovat na efektivních 8 GHz, což už je limit pro technologii GDDR5, takže nelze očekávat, že bychom mohli nějak výrazně zvyšovat jejich propustnost.

AMD uvádí, že Radeony RX 480 se budou prodávat s cenou od 199 USD, což platí pro 4GB verze. To je cena, kterou měly doporučenou při svém příchodu na trh i konkurenční GeForce GTX 960. Když se podíváme na to, za jakou cenu se ty brzy po svém uvedení na trh prodávaly, lze očekávat, že nové Radeony budou stát kolem 6000 Kč.

Očekává se také, že na trh přijdou různé již přetaktované verze karty, jež budou mít nastavené turbo na cca 1,4 GHz, přičemž tyto verze s 8 GB paměti by měly přijít na cca 300 USD. Uživatel se pak může těšit na to, že s využitím nástroje pro nastavení napětí dosáhne se vzduchovým chlazením taktů i přes 1,5 GHz, což by mělo Radeon RX 480 vyhoupnout na úroveň, na níž bude ohrožovat i dnešní R9 Fury X. Pokud to půjde i s kartami za základních 199 USD, tak to nebude vůbec špatné, však Fury X se prodává za doporučených 649 USD a u nás reálně od nějakých 15 tisíc korun s daní.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik