www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeon Software Crimson: nové ovladače jsou tu

Radeon Software Crimson: nové ovladače jsou tu
, , aktualita
Společnost AMD slíbila, že 24. listopadu vypustí do světa nové ovladače Radeon Software Crimson Edition. Svůj slib splnila, a tak si dnes můžete tyto ovladače grafických karet a APU s čipy Radeon sami vyzkoušet.reklama
Dnešním dnem se tedy ovladače Catalyst stávají minulostí a nastupuje za ne Radeon Software přicházející v úvodní Crimson Edition. Uživatelé se mohou těšit na přepracované uživatelské rozhraní a také nové možnosti nastavení.

Společnost AMD také slibuje, že bude nyní vydávat šest WQHL ovladačů ročně prokládaných různými betaverzemi. Nové ovladače, respektive jejich ovládací centrum, má startovat téměř okamžitě na rozdíl od pomalého Catalyst Control Center s poněkud zastaralým prostředím. GUI v Radeon Software vypadá jednodušeji a nenabízí tolik záložek.

Radeon Software: Crimson Edition představuje také nové možnosti pro správu napájení, což se týká karet R9 380 a série Fury. To slibuje výraznou úsporu energie týkající se třeba sledování videa ve vysokém rozlišení (včetně online streamů), a to konkrétně 20 W u výkonnějších karet. Ve starých hrách pro DirectX 9 také lze využít Frame Rate Target Control (FRTC), čili funkci pro omezení maximálních FPS, aby karta nebyla zbytečně vytížena. U nenáročných her tak lze ušetřit i více než 100 W energie, což je samozřejmě opět případ výkonných karet jako Fury X. Potěšeni by měli být také majitelé více karet zapojených v CrossFire, jimž ovladače Crimson slibují plynulejší hraní.

Čili nový Radeon Software není pouze o novém uživatelském prostředí a představuje také nové funkce a vyšší výkon. To si ale musí vyzkoušet každý sám.

Zdroj: AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář