www.svethardware.cz
>
>

Rádio Pandora zaplatí RIAA 90 milionů dolarů za skladby před rokem 1972

Rádio Pandora zaplatí RIAA 90 milionů dolarů za skladby před rokem 1972
, , aktualita
Protože skladby starší než z roku 1972 v USA spadají pod jinou strukturu autorských práv než ty novější, zaplatí internetové rádio Pandora 90 milionů dolarů asociaci RIAA za neoprávněné pouštění těchto skladeb.reklama
Podle amerických autorských zákonů spadají hudební skladby z února 1972 a novější pod federální ochranu. Toto se ale netýká skladeb před tímto datem, které mohou být ošetřeny autorskými právy jednotlivých států USA (týká se to např. státu New York nebo Kalifornie). A to se právě vymstilo oblíbenému internetovému rádiu Pandora. Zatímco nové skladby mělo ošetřeno správně, objevilo se několik žalob na neoprávněné přehrávání starších písní. Nakonec se do toho vložila celá RIAA, načež výsledkem je dohoda o platbě 90 milionů dolarů, které si rozdělí společnosti ABKCO Music & Records, Capitol Records, Sony Music Entertainment, UMG Recordings a Warner Music Group.


Pandora


Tento poplatek zahrnuje zpětně licenční poplatky za staré skladby a zároveň pořizuje jejich licenci do konce roku 2016. Do té doby by si Pandora měla zajistit nové licence pro tyto skladby, aby je mohla hrát i nadále. Připomeňme, že RIAA vyhrála už jeden podobný spor se satelitním rádiem SiriusXM, kdy byl poplatek ještě mnohem vyšší, 210 milionů dolarů. Ten ale zahrnuje licenci až do roku 2022.

Zdroj: arstechnica.com, ibtimes.com, pandora.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář