Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU

Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU
, , aktualita
Značka Raijintek byla vytvořena společnostmi Xigmatek a Cooler Master a prodávají se pod ní procesorové chladiče. Mezi ty se nyní zařadí i výkonné modely Nemesis a Themis Evo, které na první pohled zaujmou svými ventilátory.reklama
Ventilátory totiž stejně jako u dříve představených modelů mají jasně červený rámeček a kontrastující bílé lopatky. Jedná se o potenciálně velmi výkonné chladiče, a to platí především pro Nemesis disponující dvěma ventilátory a dvěma pasivními částmi.
Nemesis


V obou případech jde o věžovité modely využívající měděnou základnu a 8mm heatpipe, které jsou v případě modelu Nemesis v počtu pěti a Themis Evo má o jednu méně. Nemesis má rozměry 140 x 130 x 167 mm, využívá dva 140mm ventilátory řízené pomocí PWM na 600 až 1000 RPM a své měděné části má poniklované.
Themis Evo


Themis Evo má menší 120mm ventilátor s otáčkami 1000 až 1500 RPM, přičemž rozměry jsou 122 x 82 x 165 mm. Oba modely se hodí pro procesory do socketů AMD AM3+, FM2+ a starších nebo Intel LGA 115x a LGA 2011.


Chladiče Nemesis a Themis Evo můžeme očekávat i na našem trhu, neboť k dostání jsou i dříve představené modely EreBoss, Aidos a první verze Themis. Cena Nemesis byla stanovena na 60 euro a Themis Evo přijde na 33 euro.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře