Raijintek uvádí výkonný VGA chladič Morpheus

Raijintek uvádí výkonný VGA chladič Morpheus
, , aktualita
Moderní grafické karty a zvláště ty patřící do speciálních edic mají obvykle již kvalitní chladiče, ale i tak se občas objeví novinka v podobě samostatně prodávaného chladiče grafických karet, jako je dnes představený Morpheus.reklama
Raijintek Morpheus slibuje vysoký výkon, což je zřejmé už z prvního pohledu na jeho mohutné tělo skládající se z celkem 129 hliníkových žeber. To zabírá dostatečnou plochu na to, aby na něj mohly být posazeny dva velké 120mm ventilátory.

Tělo chladiče tvoří také poniklovaná měděná základna, kterou protíná šest duálních heatpipe. Ty tak tvoří velmi hustou síť, skrz niž může do těla chladiče proudit teplo z grafického procesoru.

Morpheus je dodáván jako holý chladič, takže si příslušné ventilátory musíme dokoupit sami. To znamená, že pokud použijeme klasické 120mm modely s výškou 25 mm, celá karta nám nejspíš zabere tři sloty, což jen ilustruje mohutnost celého chladiče. Raijintek společně s chladičem dodává také 24 malých pasivů, které se nalepí na paměťové čipy a MOSFETy.

Mezi podporované karty patří Radeon R9 290 series, R9 280 series, R9 270 series, HD 7900 series, HD 7800 series a dále GeForce GTX TITAN a TITAN Black, GTX 780 a 780 Ti a dále karty založené na čipu GK104, což jsou GTX 770, GTX 760, GTX 680, GTX 670, GTX 660 Ti a jiné. Rozměry chladiče jsou 254 x 98 x 44 mm a hmotnost 515 gramů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek