www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri s týmem AMD oslavil milník týkající se Vega 10

Raja Koduri s týmem AMD oslavil milník týkající se Vega 10
, , aktualita
Od AMD čekáme především brzké vypuštění grafických karet Radeon RX 480 (a také RX 470 a 460), ovšem firma nyní také pilně pracuje na podstatně výkonnějším čipu Vega 10. Raja Koduri nyní ohlásil, že v tomto ohledu bylo dosaženo významného pokroku.reklama
Od AMD je to bezpochyby také divadýlko pro tisk a širokou veřejnost, neboť samotný Raja Koduri vedoucí radeonovou divizi vypustil v krátké době po sobě tři tweety, v nichž zmiňuje Vega 10 a ukázal také nafukovací nápis VEGA 10 CELEBRATION z jisté oslavy. Nejdříve nám sdělil, že byl tento týden v Šanghaji, a to "v režimu Vega". Následně ohlásil, že vývojářský tým pracující na GPU Vega 10 oslavil dosažení velkého milníku a nakonec byla ukázána fotka samotného týmu lidí, kteří pracovali na Polarisech. K tomu Koduri dodal, že nyní je čas na Vegu.

Od AMD je to ostatně očekávaný krok, a sice obracet pohled lidí právě k čipům Vega, neboť Polarisy již ztratily kouzlo svého tajemna. Jak si můžete sami přečíst v nedávných aktualitách, na světě už jsou téměř veškeré specifikace nových karet, víme jak vypadají, jaký výkon lze očekávat a také jaká bude jejich cena a kdy přijdou na trh.

O čipech Vega víme již od události Capsaicin, kdy bylo ohlášeno, že je můžeme očekávat přinejlepším na konci tohoto roku. Objevily se také informace, že AMD chce jejich nástup vzhledem k příchodu GeForce GTX 1080 uspíšit, ale Raja Koduri ve svém tweetu zmiňuje, že AMD čeká ještě "dlouhá cesta, než [Vegu] uvidíme".Můžeme tak spekulovat, že AMD ve skutečnosti slavilo tzv. tape-out, čili dokončení vývoje designu čipu, po čemž obvykle následuje výroba fotolitografických masek, a tedy samotný počátek výrobní fáze. Pokud to tak je, pak lze očekávat, že samotná výroba čipů nastane přinejlepším za půl roku, ale to lze odhadovat velice těžko.

V posledních dnech se také spekuluje, že AMD chce uspíšit příchod Polarisů na trh a že ty mají být k dispozici již od dnešního dne. S největší pravděpodobností ale AMD už nebude datum vypuštění měnit a oficiálně stále platí 29. červen.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek