www.svethardware.cz
>
>
>

Raketa SpaceX Falcon 9 jemně dosedla, ale pak se složila

Raketa SpaceX Falcon 9 jemně dosedla, ale pak se složila
, , aktualita
Společnost SpaceX založená Elonem Muskem byla vybrána samotnou NASA pro dopravu lidí na Mezinárodní vesmírnou stanici, k čemuž chce využít lodě Dragon. Vedle toho vyvíjí ale také rakety Falcon.reklama
Podívat se tak můžete na video, kde Falcon 9 představující první raketový stupeň klesá na svou základovou platformu a dosedne přesně na určené místo. Ve vzpřímené poloze ale vydrží pouze několik sekund, než se zhroutí jedna z jejích opor, načež raketa spadne a exploduje v ní zbytek paliva.


Do té doby přitom vše probíhalo v pořádku. Stupně rakety se od sebe bezpečně odpojily a náklad v podobě satelitu Jason 3 vstoupil na oběžnou dráhu kolem Země. Sestup prvního stupně také začal velice dobře a na rozdíl od předchozích případů nemusel moc manévrovat, díky čemuž mohl přímo klesat až ke své platformě. Problém ale nastal až poté, kdy se jedna z opor korektně neuzamkla v objímce, kvůli čemuž se raketa převrátila. Dle Elona Muska je pravděpodobnou příčinou led, který se vytvořil kvůli husté mlze při startu.

Elon Musk je ale optimistický a plánuje další a další pokusy a v žertu ocenil i to, že tentokrát alespoň z rakety zbyly větší kusy než obvykle. Doposud se tedy jedná o nejúspěšnější pokus o přistání Falconu 9 na vodní platformě, takže je zřejmé, že SpaceX se v tomto postupně lepší. Nyní se tedy může zaměřit na vytvoření lepšího zajištění podpůrných vzpěr.

Zdroj: Elon Musk (Instagram)

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek