www.svethardware.cz
>
>
>

Rambus připravuje novou technologii DRAM

Rambus připravuje novou technologii DRAM
, , aktualita
Rambus v tomto týdnu slíbil, že již brzy představí zbrusu novou architekturu pro paměti typu DRAM (Dynamic Random Access Memory). Očekává se od ní, že bude mít výrazně rychlejší odezvu a také vyšší kapacitu.reklama
Nové paměti DRAM od firmy Rambus budou tedy určeny především pro servery, které pracují s velkým množstvím dat, což jsou například databázové servery. Firma je plánuje představit příští měsíc před akcí IDF, čili Intel Developer Forum.

Rambus již dříve v tomto roce prozradil, že pracuje na nové DRAM architektuře, která má vyřešit problémy s limitovanou kapacitou a také nabídnout výrazně nižší latence. Firma také naznačila, že o tuto technologii mají zájem přinejmenším dva velcí výrobci paměťových čipů DRAM. Nyní jsme se ale ještě nedozvěděli žádné technické podrobnosti. Rambus pouze zdůraznil, že nepůjde o technologii, která by měla soupeřit s NAND Flash, ale nahradit stávající paměti RAM.

Společnosti Rambus je známý vývojář paměťových technologií a někteří jej považují za tzv. patentového trolla. Firma již vyvinula řadu technologií jako RDRAM, XDR, XDR2 včetně mobilní verze, které měly své výhody nad stávajícími technologiemi DRAM, ale nikdy se opravdu nerozšířily. To přitom nezávisí ani tak moc na jejich kvalitách, jako spíše na tom, zda Rambus dokáže ostatní společnosti jako Intel přesvědčit k tomu, aby je začaly používat.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik