www.svethardware.cz
>
>
>

RapidShare definitivně končí k 31. březnu

RapidShare definitivně končí k 31. březnu
, , aktualita
Velmi známá služba pro stahování dat RapidShare skončí. Od konce března už tato služba nebude k dispozici ani platícím zákazníkům a velký kus často nelegální softwarové historie se tak definitivně uzavře.reklama
RapidShare byl založen v roce 2002 a od té doby prošel mnoha peripetiemi. Mohlo za to logicky zejména to, že sem uživatelé uploadovali nelegální obsah, což pochopitelně nebylo po chuti tvůrcům tohoto obsahu. Služba byla tak moc využívaná, že v Německu v roce 2008 tvořila polovinu všech přímých downloadů a zhruba 5 % veškerého internetového provozu. Během posledních let se na RapidShare sneslo také několik žalob podobně jako např. na Megaupload.


RapidShare logo


Poslední dobou to ale se službou nevypadalo moc růžově. V roce 2013 propustila většinu svých zaměstnanců a zrušila také neplacené členství. Zůstaly jen velmi drahé možnosti předplatného, což logicky vyústilo k menšímu množství nelegálního obsahu a s tím i k dalšímu zmenšování zájmu o službu. Nyní už RapidShare končí definitivně. Aktivní zůstane do 31. března 2015, pak budou všechny účty smazány.

Zdroj: RapidShare, BetaNews
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek