Raspberry Pi 2: vysoký výkon a Windows 10 zdarma

Raspberry Pi 2: vysoký výkon a Windows 10 zdarma
, , aktualita
Raspberry Pi Foundation přišla s novou deskou Raspberry Pi 2 Model B, která za stejnou cenu nabídne šestkrát vyšší výkon v porovnání s předchozími verzemi. Microsoft se navíc už nechal slyšet, že pro Raspberry Pi 2 nabídne Windows 10 zdarma.reklama
Raspberry Pi 2 má tedy dle vyjádření Raspberry Pi Foundation šestinásobný výkon a dvojnásobnou kapacitu pamětí v porovnání s předchozími modely. Cena však zůstává na 35 dolarech, takže by se neměla nijak lišit od cen předchozího Modelu B a v našich obchodech by měla být kolem 840 Kč bez daně.

Nový Model B je založen na čtyřjádrovém procesoru Broadcom BCM2836 (ARMv7), který pracuje na 900 MHz. Vedle toho má 1 GB operační paměti LPDDR2, naprosto stejné rozložení prvků jako u modelu B+, takže s ním budou kompatibilní i příslušné skříňky a nechybí ani 40pinové GPIO nebo 100Mbps Ethernet.
Dle informací Raspberry Pi Foundation budou uživatelé muset aktualizovat jejich NOOBS nebo Raspbian, neboť je zapotřebí kernel pro procesory ARMv7. V příštích měsících také bude vývojový tým zkoušet, zda bude na ARMv7 dobře běžet Debian, ovšem dříve bude k dispozici "Ubuntu: a Snappy Ubuntu Core package for NOOBS", a to v horizontu týdnů.

Nicméně Microsoft již uvedl, že si pro Raspberry Pi 2 chystá také speciální verzi systému Windows 10, která bude navíc v rámci programu Windows Developer Program for IoT k dispozici zdarma. Více informací k tomu zatím není a dle vyjádření firmy bychom se měli dozvědět podrobnosti v příštích měsících. Je ale zřejmé, že půjde o odlehčenou verzi Windows 10 určenou především pro Internet věcí.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře