www.svethardware.cz
>
>
>

Raspberry Pi dostaly oficiální skříňku

Raspberry Pi dostaly oficiální skříňku
, , aktualita
První mikropočítač Raspberry Pi byl představen již před třemi lety a nedlouho poté se pro něj objevila řada malých skříněk od různých výrobců. Teprve nyní ale přichází skříně přímo od nadace Raspberry Pi.reklama
Tyto skříňky tak mohou nést logo Raspberry Pi a na trhu byly očekávány již před řadou měsíců. Nadace si uvědomovala, že musí jít o produkty, které budou cenově dostupné, ale zároveň nabídnou dobrou kvalitu a design. Trvalo to tedy, ale nakonec jsou oficiální skříňky tady, a to v jedné finální verzi. Tu můžete na následujícím obrázku vidět vedle dvou dalších modelů, o nichž se také uvažovalo.

Návrh všech tří má na svědomí Kinneir Dufort, který dostal od nadace Raspberry Pi příslušnou podporu. Jeho cílem prý bylo to, aby se skříňka stala přidanou hodnotou, která celý produkt vylepší a také aby v žádném případě nepřekážela při zapojování všemožných konektorů.

Znamená to, že vrchní kryt i boky (zkrátka bílé části) jsou odnímatelné a pak je tu i prostor k dalším úpravám. Některé části jsou tak zeslabeny, abychom je mohli snadněji odlomit či provrtat, a přizpůsobit si tak obal počítače svým potřebám.

Po sejmutí vrchního panelu se také najde místo pro modul Unicorn HAT s polem světelných diod, jak ukazuje fotografie dole.

Skříňky budou vyráběny, jak jinak, ve Velké Británii, a to v Dudley firmou T-Zero pomocí injekčního vstřikování do forem. Raspberry Pi slibuje vysokou kvalitu a prodávat je bude sama nadace za 6 liber.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře